Całkiem nowe informacje dotyczące emerytur, które były bardzo wyczekiwane przez tysiące Polaków właśnie ujrzały światło dzienne. To już oficjalnie potwierdzone – czternasta emerytura wpadnie do portfeli seniorów niedługo. Nie wszyscy politycy jednak byli przychylni tej opcji... Przedstawiali oni inne rozwiązania. O kim mowa oraz co takiego proponowali?

Nie od dziś wiadomo, że temat emerytur i rent stanowi jeden z najczęściej poruszanych wątków zarówno w mediach, jak i w prywatnych rozmowach Polaków od wielu lat. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest nic innego, jak zatrważająco niskie wysokości owych świadczeń, które bardzo często nie pozwalają na godne życie.

Emeryci i renciści muszą rezygnować z wielu podstawowych produktów czy świadczeń, gdyż dynamicznie rosnąca – i aktualnie rekordowa – inflacja sprawia, że żyje im się coraz gorzej...

Czternastka jest już pewna! Nie wszyscy jednak głosowali za tą opcją!

Emeryci swoją czternastą emeryturę otrzymają już 25 sierpnia. Okazuje się jednak, że niektórzy politycy nie są przychylni temu rozwiązaniu.

- Emeryci potrzebują pieniędzy co miesiąc, a nie raz w roku, z łaski. Jestem zwolennikiem stałego zwiększenia comiesięcznych emerytur, a nie jednorazowej pomocy. - mówi Katarzyna Lubnauer z Koalicji Obywatelskiej.