Najlepszy sposób na kleszcze. Każdy ma to w swoim domu i kosztuje parę złotych. Czemu wczesniej nikt o tym nie mowil?

W Polsce właśnie trwa sezon na kleszcze. Są przenoszące niebezpieczne choroby. Aby nie “złapać” kleszcza należy stosować się do odpowiednich zasad. Wsrod nich nalezy miedzy innymi zakrywanie ciala dlugą odzieza lub/i używanie środków ostrsraszajacych. Co ważne po każdej wizycie w lesie, na łące czy w jakimkolwiek miejscu, w którym istnieje prawdopodobieństwo spotkania z kleszczem, nalezy sie obejrzec. Aby dokładnie sprawdzić, czy nie przyczepił się do nas niechciany gosc wystarczy wypróbować łatwy sposób. Co to takiego?

Okazuje się, że ochrona przed kleszczami może być dla nas coś, co niemal każdy posiada we własnym domu i kosztuje jedynie 5 złotych! Informacje o tym sposobie przekazali nam doświadczeni leśnicy. Co to takiego?

Jak radzą leśnicy po każdej wizycie w lesie lub spacerze powinniśmy wykorzystać pewien patent. Będzie nam do tego potrzebna zwykła rolka do czyszczenia ubrań. Wystarczy przejechać rolką po odzieży a ona zbierze ewentualne kleszcze.

-Rolka do czyszczenia ubrań jest sprawdzonym środkiem do usuwania kleszczy z odzieży. Pomysł przetestował Krzysztof Bisaga, nadleśniczy z KPN, który przyznaje, że kleszczy jest w tym roku może mniej, ale często są nosicielami niebezpiecznej boreliozy - czytamy na twitterowym profilu Karkonoskiego Parku Narodowego.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnim czasie: W Rosji pojawił się zupełnie nowy pomysł. Czy mocarstwo faktycznie planuje powiększyć swoje terytorium i to kosztem naszego sąsiada

Jak informował portal „życie.news”: Zamieszanie wokół odejścia Tomasza Lisa z tygodnika „Newsweek”. Komentarze wskazują, że nie było dobrowolne. „Sprawa może mieć jakieś drugie dno”

Ze świata znanych ludzi informowaliśmy o: Krzysztof Rutkowski emanuje luksusem. Fani zwrócili na bardzo drogie dodatki. Za takie coś trzeba zapłacić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych

Sprawdź również ten artykuł: Przygnębiające wieści dla fanów muzyki na całym świecie. Nie ma już wśród nas legendy sceny muzycznej. Wielbiciele myślą o tym, co będzie z zespołem