Oświadczenie majątkowe Morawieckiego. Do jakich dóbr przyznaje się premier?

Premier Mateusz Morawiecki podał do publicznej wiadomości aktualny stan swojego majątku za rok 2021. Zgodnie z jego treścią premier może pochwalić się oszczędnościami w wysokości 56 tysięcy złotych. To bardzo ciekawe, bo w ubiegłym roku Mateusz Morawiecki posiadał blisko 5 milionów! Widać, jak mocno inflacja i drożyzna pochłonęły jego oszczędności.

Oficjalnie za swoją pracę czyli sprawowanie urzędu premiera Mateusz Morawiecki rocznie otrzymał ponad 236 tys. zł, dodatkowo na jego konto wpłynęło 37 tys. zł z diet parlamentarnych, co daje nam blisko 274 tys. zł.

Premier Mateusz Morawiecki jest w posiadaniu kilku nieruchomości. Polityk może pochwalić się między innymi domem o powierzchni 150 metrów kwadratowych, który stoi na działce o wielkości 4600 metrów kwadratowych. Cenę nieruchomości szacuje się na blisko 2 miliony złotych.

Premier posiada także drugi dom o powierzchni 3100 metrów kwadratowych, którego szacunkowa cena wynosi około 3,5 mln zł. Jest również współwłaścicielem nieruchomości o powierzchni 180 metrów kwadratowych, która wyceniona na 600 tysięcy złotych.

Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki/YouTube @Kancelaria Premiera
Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki/YouTube @Kancelaria Premiera

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnim czasie: W Rosji pojawił się zupełnie nowy pomysł. Czy mocarstwo faktycznie planuje powiększyć swoje terytorium i to kosztem naszego sąsiada

Jak informował portal „życie.news”: Zamieszanie wokół odejścia Tomasza Lisa z tygodnika „Newsweek”. Komentarze wskazują, że nie było dobrowolne. „Sprawa może mieć jakieś drugie dno”

Ze świata znanych ludzi informowaliśmy o: Krzysztof Rutkowski emanuje luksusem. Fani zwrócili na bardzo drogie dodatki. Za takie coś trzeba zapłacić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych

Sprawdź również ten artykuł: Przygnębiające wieści dla fanów muzyki na całym świecie. Nie ma już wśród nas legendy sceny muzycznej. Wielbiciele myślą o tym, co będzie z zespołem