Jak przypomina portal "Super Express", 26 maja to wyjątkowy dzień w roku. To właśnie wtedy obchodzimy Dzień Matki. Niestety nie dla wszystkich to radosny dzień, bo nie każdy ma okazję cieszyć się obecnością swojej rodzicielki. Tak jest między innymi w przypadku Jacka Kurskiego, którego mama już nie żyje. Anna Kurska zmarła w 2016 roku, jednak prezes TVP robi wszystko, aby pamięć o niej przetrwała jak najdłużej.

Jacek Kurski wspomina swoją mamę

Jacek Kurski nie kryje dumy ze swojej mamy, która w trakcie Powstania Warszawskiego była sanitariuszką. Jak podkreślił prezes TVP, jego rodzicielka nigdy nie żałowała swojej decyzji o zaangażowaniu się w pomoc powstańcom. Dodał, że była dzielną i sprawiedliwą kobietą, która zawsze z wielką miłośćią mówiła o Polsce. To właśnie ona miała zaszczepić w nim patriotyzm.

Mama Jacka Kurskiego, Anna była sędzią w gdańskim sądzie, gdzie współzakładała sądową Solidarność. Starała się pomóc wszystkim represjonowanym przez władze PRL. Dwukrotnie, w okresie od 2001 do 2007 zasiadała w Senacie.

Jacek Kurski/ screen youtube
Jacek Kurski/ screen youtube
Jacek Kurski/ screen youtube

Odeszła w 2016 roku. W trakcie wycieczki w Bieszczady trafiła do szpitala, gdzie niestety zmarła. Jacek Kurski postanowił uczcić jej pamięć w wyjątkowy sposób.

Jacek Kurski uczcił pamięć mamy

Jacek Kurski wiedział, że jego mama zawsze chciała wrócić do miejsca, w którym spędziła dzieciństwo. Anna Kurska wychowywała się na dworze znajdującym się w miejscowości Koszyłowce na Podolu. Postanowił spełnić to marzenie, przynajmniej w symboliczny sposób.

W rozmowie z "Super Expressem", Jacek Kurski przyznał, że jego mama ma dwa groby. Jeden mieści się w Gdańsku, gdzie spoczęły jej szczątki. Drugi, symboliczny znajduje się właśnie na Ukrainie. Prezes TVP wyznał, że udało mu się odwiedzić to miejsce, jeszcze przed wybuchem wojny na Ukrainie.

Anna Kurska, Jacek Kurski/YouTube @TVP Info
Anna Kurska, Jacek Kurski/dziennikzachodni.pl
Anna Kurska, Jacek Kurski/dziennikzachodni.pl

Co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Słowa prezydenta Andrzeja Dudy wywołały prawdziwą burzę w Niemczech. Politycy reagują na słowa głowy państwa

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Nowe doniesienia na temat córki prezydenta Rosji. Kobieta zdecydowała się na niezwykle drogi zabieg. Cena powala

O tym się mówi: Szpitale znów znalazły się w dramatycznej sytuacji. W jednym z województw brakuje łóżek. Lekarze proszą o pomoc