Jak przypomina portal "Super Express", 24 lutego zaczęła się zbrojna agresja Rosji na Ukrainę. Atak Federacji Rosyjskiej na niepodległy i suwerenny kraj, wywołał oburzenie wielu państw na całym świecie. Zachód jednoznacznie opowiedział się po stronie zaatakowanej Ukrainy. Wsparcie to, nie ograniczyło się tylko i wyłącznie do słów. Państwa zrzeszone w NATO starają się dostarczać broniącym się Ukraińcom, broń. Ostatnio na temat przekazywania broni wypowiedział się prezydent Andrzej Duda. Jego słowa wywołały prawdziwą burzę w Niemczech. Dlaczego?

Prezydent Andrzej Duda mocno o Niemcach

Prezydent Andrzej Duda w jednym z ostatnich publicznych wystąpień zdradził, że Polska przekazała swoje czołgi broniącym się Ukraińcom. Liczba przekazanego przez nasz kraj sprzętu, nie zostła przez głowę państwa doprecyzowana.

"Podjęliśmy taką decyzję, gdyż uznaliśmy, że to jest w jakimś sensie nasz obowiązek jako sąsiada Ukrainy, żeby taką pilną pomoc przekazać" - powiedział prezydent Andrzej Duda w trakcie Światowego Forum Ekonomicznego w Davos.

Prezydent Polski podkreślił, że ma nadzieję, że straty sprzętu związane z jego przekazaniem, zostaną uzupełnione przez sojuszników z NATO, w tym Niemcy i Stany Zjednoczone. Dodał, że nasi zachodni sąsiedzi nie chcą się wywiązać ze złożonej przez siebie obietnicy o przekazaniu Polsce czołgów. To wywołało w Niemczech prawdziwą polityczną burzę.

Lider niemieckiego CDU, Friedrich Merz stwierdził, że oskarżenia formułowane przez polskie władze wobec niemieckiego rządu są bardzo poważne. Dodał, że władze w Berlinie, jak najszybciej powinny wyjaśnić, z jakiego powodu nie wypełniają złożonych polskim władzom obietnic.

Friedrich Merz/YouTube @Friedrich Merz
Friedrich Merz/YouTube @Friedrich Merz
Friedrich Merz/YouTube @Friedrich Merz

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Siergiej Ławrow może słono zapłacić za swój demonstracyjny gest. Dyplomata został wezwany na dywanik do Putina. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Magdalena Ogórek może odetchnąć z ulgą. Mężczyzna, który ją prześladował spędzi w areszcie kolejne miesiące

O tym się mówi: Proces dekady nadal trwa. Zeznania złożyła była partnerka Johnny'ego Deepa. Czy Kate Moss potwierdziła zeznania Amber Heard