Kanadyjska para Katie Stephens (22 lata) i Eddie Zytner (25 lat), ciesząc się wakacjami na Dominikanie, ostrzegła przed bosymi spacerami po piasku. Najpierw para myślała, że ​​po prostu pogryzły ich pchły przebywające w plażowym piasku.

Niemiła niespodzianka po powrocie do domu

Jednak dzień po powrocie z tygodniowych wakacji do Windsor w Ontario, Zytner zauważyli, że zaczęły im puchnąć stopy, a wkrótce u Eddiego i Katie pojawiły się opuchnięcia na stopach z bolesnymi pęcherzami.

Okazuje się, że para nie była sama, ale nie w dobry sposób. W trakcie pobytu na Dominikanie ich bose stopy musiały dotykać larw gatunku tęgoryjca (Ancylostoma), które zazwyczaj zasiedlają jelita psów i kotów.

Kiedy zakażone psy lub koty robią kupę (ponieważ tak właśnie robią), ich kupa może zawierać jaja tęgoryjca, z których mogą wykluć się larwy żyjące w wilgotnej glebie lub piasku.

Takie larwy w piasku wbiły się w stopy pary i zaczęły wiercić się, powodując swędzenie, obrzęk, wysypkę i pęcherze. Ten stan nazywa się skórną larwą wędrującą, co zasadniczo oznacza „poruszanie się larw skórnych”.

Jeśli chodzi o tę chorobę, należy wziąć pod uwagę, że tylko zwierzak, który nie otrzyma odpowiedniej opieki weterynaryjnej, będzie mógł je przenieść.

Ponadto dzieci poniżej 5 roku życia oraz osoby cierpiące na inne choroby, zwłaszcza te, które osłabiają układ odpornościowy, są bardziej narażone na ich zarażenie.

Ta historia jest ostrzeżeniem, aby nie spacerować boso nie tylko po piaszczystych plażach, ale wszędzie tam, gdzie mogły załatwić się koty, czy inne zwierzęta.

O tym się mówi: Zenon Martyniuk podjął ważną decyzję. Jej efekty zauważyli fani. O co chodzi

Zerknij: Krążownik Moskwa oficjalnie uznany za zatopiony. Matki marynarzy otrzymują prośbę od władz. O co chodzi