Niezwykle przykre doniesienia dotyczące jednej z najbardziej popularnych, uznanych i szanowanych prezenterek telewizyjnych w Polsce właśnie ujrzały światło dzienne. Okazuje się, że stan zdrowia Bogumiły Wander w ostatnim czasie mocno się pogorszył... Mąż byłej prezenterki telewizyjnej nie kryje smutku. Co takiego się dzieje?

Bogumiła Wander jest postacią, która znana jest przede wszystkim starszym pokoleniom. Kobieta uchodzi za jedną z najlepszych w swoim fachu oraz najbardziej lubianą niegdyś prezenterek telewizyjnych - była uwielbiana za swój profesjonalizm, przygotowanie do programu, głos, dykcję, a także sam wygląd, który zawsze był idealnie dopracowany.

W roku 2002 odeszła na emeryturę, czego sama żałowała, gdyż jak mówiła w wywiadzie udzielonym kilka lat temu, wydawało jej się, że jednak było za wcześnie - tęskniła za pracą przed kamerą.

Stan zdrowia Bogumiły Wander mocno się pogorszył...

Od pewnego czasu była prezenterka zmaga się ze straszną chorobą Alzheimera. Niestety, choroba postępuje tak mocno, że mąż kobiety zmuszony był powierzyć żonę w ręce specjalistów w domu opieki.

- Czuję potrzebę przebywania z żoną, choć to niczemu nie służy. To w niczym nie pomaga, bo ona mnie nie poznaje. (...) mówię normalnym swoim językiem, a ona swoim, który trudno zrozumieć. Fizycznie się trzyma, ale psychicznie przebywa w innym świecie – wyznał ze smutkiem.