Całkiem nowe informacje dotyczące planowanego eksperymentu właśnie ujrzały światło dzienne i zaskoczyły wiele osób. Grupa ekonomistów zdradziła, że za jakiś czas w Polsce prawdopodobnie przetestowany zostanie nowy system wypłacania świadczeń. Grupa osób będzie dostawać 1300 złotych miesięcznie - o co chodzi? Koniecznie przeczytaj, być może Ciebie także to dotyczy!

Grupa ekspertów w branży ekonomicznej ostatnio poinformowała o innowacyjnym projekcie, który miałby dotyczyć mieszkańców Warmii i Mazur. Dlaczego tam? Ponieważ właśnie ta część Polski wypada najgorzej w kwestii dochodów - jest tam największe ubóstwo i bezrobocie.

- Ten obszar źle wypada pod względem dochodów, ubóstwa, aktywności gospodarczej i bezrobocia. Interwencja, jaką byłby program pilotażowy bdp, mogłaby przynieść istotny efekt. - mówi dr Maciej Szlinder.

Projekt bezwarunkowego dochodu podstawowego zakłada, że każda osoba w wieku produkcyjnym otrzymywałaby 1300 złotych miesięcznie przez dwa lata trwania eksperymentu, niezależnie od dochodów.

Internauci są zaskoczeni!

Polacy nie kryją zaskoczenia takim pomysłem, a ich głosy są podzielone – jedni są przeciwnikami, inni zaś zwolennikami tego przedsięwzięcia.

Projekt ten inspirowany jest podobnymi, które miały miejsce np. W Finlandii i tam przyniosły oczekiwany skutek w postaci ożywienia gospodarczego ludności.