Najnowsze informacje dotyczące emerytur właśnie ujrzały światło dzienne. Okazuje się, że mamy do czynienia z rekordową waloryzacją emerytur. Seniorzy otrzymają nawet kilkaset złotych więcej!

Kwestia rent oraz emerytur w Polsce od lat pozostaje numerem jeden wśród tematów poruszanych w mediach, sondach ulicznych czy po prostu podczas rozmów osób prywatnych.

Polacy nie kryją ogromnego oburzenia wielkością świadczeń emerytalnych, które - mimo iż wraz z biegiem lat rosną - to w dalszym ciągu nie są wystarczające, aby pozwolić emerytowi godnie żyć.

Niestety, tysiące emerytów pobierających owe świadczenie musi mocno oszczędzać na życiu, aby starczyło mu na najbardziej potrzebne produkty czy opłaty mieszkalne.

O tym, że inflacja w ostatnich miesiącach rośnie jak na drożdżach wie niemalże każdy. W związku z tym wzrasta także emerytura – najnowsze dane budzą nadzieję na poprawę stanu życia emerytów.

Rekordowa waloryzacja – emeryci zyskają

Najnowsze dane wykazują, że wzrosło przeciętne wynagrodzenie Polaków - a co za tym idzie - wzrosła także waloryzacja emerytur. Aktualnie plasuje się na poziomie 15,22 procent, co daje realny wzrost wartości emerytury o 203 – 800 złotych.