Całkiem nowe informacje dotyczące regulacji prawnych związanych z emeryturami. Już niebawem wejdą w życie nowe zasady, które mogą okazać się wspaniałą okazją do otrzymania większej gotówki przez wiele osób. O czym mowa?

Nie od dziś wiadomo, że temat emerytur i rent poruszany jest zarówno w mediach, jak i przez osoby prywatne od wielu lat. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest fakt, że zazwyczaj świadczenia te są o wiele za niskie, aby móc pozwolić sobie na godne życie.

Niestety, emeryci często muszą poświęcać zakup pewnych produktów na rzecz tych bardziej potrzebnych, gdyż horrendalnie niskie świadczenia po prostu nie pozwalają na zakup wszystkich niezbędnych rzeczy.

Okazuje się, że już niebawem dla osób pobierających świadczenie, a jednocześnie pracujących sytuacja trochę się polepszy – o czym mowa?

Nowe limity dorabiania do świadczeń emerytalnych

Już od 10 czerwca w życie wchodzą nowe przepisy. Dotyczą one limitów dorabiania do emerytur czy rent. Dotychczas limit ten wynosił 70 procent przeciętnego wynagrodzenia – po przekroczeniu tej wartości emerytura była zmniejszana bądź całkiem odbierana. Sytuacja ta dotyczy osób do 60 (kobiet) oraz 65 (mężczyzn) roku życia.

Już niebawem próg ten zwiększy się o 168 złotych - a świadczenie nie zostanie zmniejszone.