Jak podaje portal "Goniec", sieć obiegło nagranie z pierwszej komunii pewnej 9-latki i od razu zawrzało. Internauci nie byli w stanie uwierzyć w to, co widzą. Dziewczynka nie tylko miała na sobie strojną suknię, która bardziej przypominała ślubną kreację niż strój komunijny, ale także mocny makijaż.

Strój dziewczynki wywołał w sieci prawdziwą burzę

Choć dzień Pierwszej Komunii powinien być przede wszystkim ważnym wydarzeniem duchowym, coraz częściej nacisk kładziony jest na jego wymiar materialny. Dużą wagę przywiązuje się do drogich prezentów, wystawnych przyjęć i okazałych strojów.

Jedna z użytkowniczek TikToka udostępniła nagranie, na którym widać jej 9-letnią kuzynkę w dniu Pierwszej Komunii. "Laleczka z prawdziwego zdarzenia" - napisała tiktokerka pod zamieszczonym nagraniem.

Jej zachwytu 9-latką nie podzielili internauci, którzy zwrócili uwagę na to, że dziewczynka zdecydowanie bardziej przypominała pannę młodą niż dziecko pierwszokomunijne. Jej suknia była rozłożysta, z koronkami i tiulem. Jakby ozdób było mało, z tyłu sukni zawiązana była ogromna kokarda, a na głowie dziewczynki lśniła korona i spływający za nią welon.

@naomiobrien_xxo

My cousin Honey-Blues making her 1st Holy Communion😍😍👑👑📸📸Real Life Doll😍#foryoupage #firstholycommunion

♬ One Prayer Left - Ryan Griffin

Dziewczynka miała też mocny makijaż. Jej powieki pomalowano opalizującymi cieniami do powiek, a usta podkreślony mocno zaakcentowanym konturem. Dziewczynka miała też doklejone sztuczne rzęsy.

Zdania podzielone

Wielu internautów było oburzonych tym, jak wygląda 9-latka. "Póki nie przeczytałam, że to komunia to byłam pewna, że ona bierze ślub" - napisała jedna z internautek. Wielu podkreślało stanowczo, że to przesada i pozbawienie dnia jego duchowego wymiaru.

Znaleźli się jednak i tacy, którzy stanęli w obronie stylizacji komunijnej dziewczynki. Pisali między innymi o tym, że tej dziewczynce udało się spełnić to, o czym każdy z nas marzył, jako dziecko. Dodawali, że być może taka jest tradycja w kulturze dziewczynki i nie ma co się oburzać.

@naomiobrien_xxo

Her Night Before😍👑👑My baby sisters tho😍😍👌🏾No better😍👑#foryoupage #communion

♬ Livin' Doll - Darren Day

A jakie jest wasze zdanie w tym temacie?

To też może cię zainteresować: W sieci zawrzało po wypowiedzi senatora Stanisława Karczewskiego. Internauci nie zostawili na nim suchej nitki

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zdjęcie, które pokazała Agata Młynarska mocno zaniepokoiło fanów. Kto jest sprawcą siniaków na twarzy dziennikarki

O tym się mówi: Niesamowite sceny rozegrały się nieopodal jednego z naszych Parków Narodowych. Sam leśniczy nie mógł wyjść z podziwu