Jak podaje portal "Interia", specjaliści nie mają złudzeń, że każdy planujący wakacje powinien unikać dnia 12 sierpnia. To właśnie wtedy analitycy przewidują wystąpienie utrudnień na lotniskach. O co dokładnie chodzi?

Na lotniskach będzie tłoczno

Nie da się ukryć, że wakacyjne miesiące wiążą się ze zwiększonym ruchem na lotniskach. Ostatnie dwa lata mocno ograniczyły podróże, ale dziś, coraz więcej krajów znosi obostrzenia wprowadzone w związku z Covid-19, co może odbić się na wzroście liczby podróżnych. Wiele osób planuje spędzenie tegorocznych wakacji za granicą.

Wakacje nad morzem/YouTube @Twoja Pogoda
Wakacje nad morzem/YouTube @Twoja Pogoda
Wakacje nad morzem/YouTube @Twoja Pogoda

Dlatego też, specjaliści ostrzegają, że sierpień 2022 roku może okazać się ogromnym wyzwaniem dla lotnisk i ich pracowników. Szczególnie trudnym dniem, zdaniem ekspertów ma być 12 sierpnia - to właśnie tego dnia prognozowany jest szczyt wakacyjnych wyjazdów. Dla pasażerów oznacza to wydłużone oczekiwanie w kolejkach, a także opóźnienia.

Wyliczenia te, znajdują swoje potwierdzenie w danych z przedpandemicznych. To właśnie pierwsze tygodnie sierpnia były najbardziej obleganymi przez turystów. Warto w tym miejscu przytoczyć choćby dane z 2019 roku. Wówczas szczyt podróży wypadł na 9 dzień sierpnia. Na lotniskach wówczas odprawiono w sumie 17 milionów pasażerów.

Samolot/YouTube @Telewizja w Polsce
Samolot/YouTube @Telewizja w Polsce
Samolot/YouTube @Telewizja w Polsce

W tym roku dodatkowym utrudnieniem będzie mniejsza liczba pracowników na części lotnisk. Wielu przewoźników, w związku z kryzysem wywołanym epidemią koronawirusa, musiało ograniczyć ilość zatrudnianego personelu. Niestety nie wszystkie lotniska będą dysponowały odpowiednią liczbą pracowników, którzy będą mogli pomóc w obsłużeniu większej liczby pasażerów.

A wy, na kiedy zaplanowaliście wakacyjny wypoczynek?

To też może cię zainteresować: Wołodymyr Zełenski podsumowuje rosyjskie praktyki wojenne. "Maruderzy, którzy po raz pierwszy widzą normalne urządzenia"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ugryzienia tych owadów mogą być niezwykle bolesne. Czy jest dla nas niebezpieczne

O tym się mówi: Szczęśliwa Katarzyna Sokołowska z dumą prezentuje ciążowy brzuszek. Pozuje na tle spokojnego morza