W czasie obchodów Dnia Zwycięstwa w Moskwie 9 maja zjawiły się w przestrzeni publicznej spekulacje na temat przypuszczalnie złego stanu zdrowia Putina po tym, jak utykał i siedział z kocem na kolanach.

Czy Władimir Putin korzysta właśnie z usług sobowtóra?

W drugiej połowie 2020 roku analityk polityczny Walery Solovei, popularny jako oponent Władimira Putina, snuł domysły, że rosyjski prezydent cierpi na chorobę Parkinsona. Źródła przekazały, że rzecznik Putina Dmitrij Pieskow deklarował, że jego szef jest w „świetnym zdrowiu” i że każda plotka przeciwna to „totalna bzdura”. Pogłoski zyskały taką popularność, że Kreml był zobowiązany do zarejestrowania i obalenia ich.

Według raportów, gdy stan zdrowia Władimira Putina prawdopodobnie pogarsza się, sobowtór Putina został postawiony w stan gotowości, by zastąpić go na czas operacji i rekonwalescencji.

Teraz media donoszą, że prezydent Rosji przeszedł pod osłoną nocy operację i nie będzie działał przez okres do 10 dni, a zastąpił go sobowtór, aby sprawiać wrażenie, jakby nadal kontrolował kraj, poinformował anty-putinowski telegramowy kanał „Generall SVR”.

Tajemnicze konto w Telegramie twierdziło również, że zostanie wydany wcześniej nagrany materiał, na którym Putin uczestniczy w spotkaniach i podpisuje prawa, aby wyglądało na to, że nadal pracuje. Kanał – który rzekomo jest prowadzony przez byłego generała porucznika rosyjskiej Służby Wywiadu Zagranicznego znanego pod pseudonimem „Wiktor Michajłowicz” – donosił wcześniej, że Putin ma przejść operację raka i tymczasowo przekazać władzę Nikołajowi Patruszewowi, twardogłowemu byłemu szefowi policji federalnej, gdy jest ubezwłasnowolniony.

Teraz, 17 maja 2022, w godzinach porannych pojawił się na Telegramie kolejny wpis informacyjny odnośnie sytuacji z Putinem.

źródło: Telegram/GENERALL SVR

Okazuje się, że według prowadzącego kanał, Putin skorzystał z najwyższej technologii Deepfake, aby stworzyć złudzenie własnej obecności na planowanych spotkaniach - Nie trzeba dodawać, że eksperyment zakończył się sukcesem. Część uczestników spotkania była świadoma tego, co się dzieje, podczas gdy reszta tak bardzo bała się Putina, że ​​nie mogła pozwolić sobie na myśl o „substytucji”. Uważni obserwatorzy zauważyli na spotkaniu nieobecność kluczowej postaci Rady Bezpieczeństwa Nikołaja Patruszewa, który nie chciał brać udziału w „cyrku” i był zajęty ważniejszymi sprawami. [...]

Dodatkowo dowiadujemy się, że Putin przeszedł zabieg nocą z czwartku 12 maja na piątek 13 maja, ale nie była to ta konkretna zaplanowana operacja, której Władimir Putin prawdopodobnie pilnie potrzebuje - Teraz główny powód nieobecności rosyjskiego prezydenta Władimira Putina i dlaczego zorganizowali eksperyment na spotkaniu. W nocy z czwartku 12 maja na piątek 13 maja Putin przeszedł operację usunięcia płynu z brzucha. Procedura przebiegła pomyślnie bez komplikacji. ZAPAMIĘTAJ, że ten zabieg chirurgiczny nie jest operacją chirurgiczną, która jest zalecana Prezydentowi i która jeszcze nie została przeprowadzona - widnieje we wpisie.

O tym się mówi: Kreml postanowił wskrzesić pionierów w Rosji. Czy to oznacza powrót do ZSRR

Zerknij: Ivan Komarenko znowu w Polsce. Wiemy z kim odwiedził kawiarnię po wylądowaniu w Warszawie