Istotą tego wydarzenia jest przyjęcie do swojego życia Pana Jezusa, a także zrozumienie Jego obecności i poświęcenia na dobra całego świata.

Dzieci śpiewały w kościele piosenkę disco-polo. Czy faktycznie jest w tych słowach coś złego

Pomijając fakt, że sakrament ten przyjmują niedojrzałe jeszcze emocjonalnie dzieci, w którym często przytrafiają się różne przygody i zabawne zdaniem dorosłych wypadki, to jednak organizujący uroczystość dorośli powinni pamiętać o zachowaniu doniosłości i powagi tak ogromnej zmiany w chrześcijańskim życiu tych dzieci.

Niestety od wielu dekad zauważamy odarcie tego wielkiego dnia z duchowości na rzecz zabawy, rozrywki i spraw materialnych. W internecie pojawiło się nagranie wykonane w trakcie artystycznego wystąpienia dzieci przystępujących do pierwszej komunii świętej.

Na filmie widać ustawione w rzędzie dzieci pierwszokomunijne u stóp ołtarza, które zwrócone do wiernych śpiewają piosenkę o skocznej melodii i podkładzie muzycznym z gatunku disco polo.

Użytkownik TikToka po udostępnieniu tego nagrania otrzymał w komentarzach wiele słów krytyki pomysłu, na jaki wpadli organizatorzy uroczystości. Jak się okazuje, dzieci śpiewały piosenkę disco-polo zespołu Classic pod tytułem “Ja dla ciebie Ty dla mnie” - Jesteś dla mnie, a ja dla Ciebie, najjaśniejszą gwiazdą na niebie. A gdy tylko w twe oczy patrzę, wiem, że będziesz ze mną na zawsze - można usłyszeć w krótkim filmiku.

@cziksers #nowamoda #dzieciBoga #mlodywymiata ♬ dźwięk oryginalny - Bartek Kurczyński

Analizując cały tekst piosenki, można przepuszczać, że wybór padł na nią ze względu na Radosny przekaz związany z połączeniem się dwóch osób, ze spełniającymi się marzeniami i radością ze wspólnego przebywania, Co można by przyrównać do spotkania się i połączenia dzieci z Jezusem. Należałoby jednak całkowicie odseparować od tej koncepcji teledysk, z którego wynika, że piosenka jest o miłości kobiety i mężczyzny.


źródło: YouTube/Lemon Records

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Twierdza Tadeusza Rydzyka powala przepychem. Sanktuarium ocieka złotem i marmurami. To dopiero początek

Zerknij: Finlandia podjęła ważną decyzję. Chce ją zrealizować jak najszybciej. Władimir Putin nie będzie z niej zadowolony