Reporterzy zdecydowali odwiedzić "włości Rydzyka". Widok, jaki zastali, prawie ich rozłożyło na łopatki. Zamroczyło splendorem dobrobytu, złota i luksusu. Co skrywa sanktuarium Tadeusza Rydzyka? Wprost ciężko dać wiarę w to, ile pieniędzy na to wszystko wydano.

Ciężko jest ustalić ile to wszystko jest warte

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez @maaariussszzz

Tadeusz Rydzyk jest nadzwyczaj skutecznym biznesmenem. Zbudował Radio Maryja, oraz olbrzymi obszar, w którego skład wchodzi świątynia, aquapark z obiektem hotelowym, park pamięci oraz muzeum historyczne.

Inwestycję opłaca fundacja Lux Veritatis, której szefem jest oczywiście Tadeusz Rydzyk. Podatnicy jedynie w czasie minionych sześciu lat zarządzania krajem przez Prawo i Sprawiedliwość zapłacić musieli za projekty redemptorysty obecnie 325 milionów złotych.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez dj garrage (@djgarrage)

Świątynię widać z dużej odległości, a to dzięki trzystu dwudziestu tonowej kopule zakończonej koroną. Jej wysokość sięga 50 metrów i zbudowana jest dwupoziomowo.

Jak podaje Super Express, “tu wszystko jest na bogato”. Wnętrze zdobią ręcznej roboty żyrandole z tombaku, drogocenne granity, szmaragdowy marmur i wykonana z białego, wietnamskiego marmuru figura Marii.

Zewnętrzne ściany świątyni zdobią płaskorzeźby przedstawiające główne wydarzenia z dziejów Polski oraz stacje drogi Maryi z demonstracją sanktuariów z całego świata. Ponoć nawet studzienki kanalizacyjne okraszono napisem LUX VERITAS.


źródło: YouTube/NIKO TRAVEL

O tym się mówi: 5-godzinne oczekiwanie na koronera w hospicjum. Archiwalny przepis i brutalna rzeczywistość

Zerknij: Jarosław Kaczyński w centrum zainteresowania polityków Zjednoczonej Prawicy. Wszyscy usiłowali zdobyć jego względy. Jakie są powody takiego zachowania