Najnowsze słowa byłego prezydenta Polski, Aleksandra Kwaśniewskiego mogą zaskoczyć wiele osób. Polityk wypowiedział się szczerze o wejściu swojej żony do świata polityki. Teraz już wszystko wiadomo, te słowa mówią same za siebie! Czy faktycznie Jolanta Kwaśniewska planuje rozpocząć karierę polityczną?

Od pewnego czasu w mediach pojawiają się pogłoski, jakoby Jolanta Kwaśniewska, żona byłego prezydenta Polski, Aleksandra Kwaśniewskiego sprawującego owy urząd w latach 1995 – 2005 miała wkroczyć do polityki. Dotychczas nie padła żadna twierdząca czy przecząca odpowiedź ze strony samej kobiety, lecz ostatnio prezydent został o to zapytany w jednym z udzielanych wywiadów.

Czy Jolanta Kwaśniewska planuje rozpocząć karierę polityczną?

Aleksander Kwaśniewski podczas wywiadu został zapytany o stanowisko w tej sprawie. Wyznał, że żona faktycznie bardzo dobrze mówi bez przygotowania, co jest ogromną zaletą i daje podstawy bycia dobrym politykiem.

Jej działalność jednak opiera się głównie na działalności charytatywnej i społecznej, na przykład na rzecz uchodźców.

- Moja żona polityką jako taką nigdy się nie zajmowała. (…) Jej fundacja jest niezwykle zaangażowana w kwestii uchodźców. To jest jej żywioł, to jest to co ona robi bardzo dobrze i z moich rozmów wynika, że ona do polityki nie pójdzie. - wyjaśnił były prezydent Polski, Aleksander Kwaśniewski.

Aleksander Kwaśniewski / screen yt