Całkiem nowe doniesienia dotyczące nieco zapomnianej dziś działaczki politycznej, Henryki Krzywonos właśnie zostały opublikowane. Kobieta szczerze o zmaganiach z chorobą. “Idę z podniesionym czołem”... Co się dzieje?

Henryka Krzywonos – Strycharska to postać, której młodsze pokolenia mogą nie znać. Kobieta jest działaczką polityczną, która reprezentuje Platformę Obywatelską jako posłanka. Jej lata największej popularności i sławy przypadają na czasy PRL-u, gdyż to właśnie wtedy zyskała miano legendarnej opozycjonistki.

W latach 80. Ubiegłego wieku Henryka Krzywonos – Strycharska po raz pierwszy usłyszała diagnozę - była wówczas chora na raka. Jak donoszą media, rokowania były tak złe, że dawano jej maksymalnie 3 lata życia. Kobieta nie poddała się i pokonała chorobę.

Stan zdrowia ponownie się pogorszył...

Okazuje się, że od niedawna działaczka ponownie cierpi na nowotwór. Jej podejście do sytuacji jest jednak bardzo motywujące, gdyż kobieta w dalszym ciągu jest aktywna zawodowo i ma nadzieję na pokonanie choroby.

- Najważniejsze u nas, u osób chorych na nowotwory, to wiara w to, że z tego wyjdziemy. Ja się nie złamałam. Idę z podniesionym czołem i wiem, że wygram z rakiem mówi kobieta.