Całkiem nowe informacje prosto z Watykanu. Obywatelki okupowanej Ukrainy spotkały się z papieżem i miały do niego bardzo ważny apel. Głowa Kościoła odpowiedziała krótko. O co chodzi?

Niemalże od początku wojny na Ukrainie, która trwa już nieprzerwanie ponad dwa miesiące, dyplomaci z całego świata wygłaszają przemówienia oraz organizują konferencje w celu przedstawienia działań na rzecz powstrzymania Rosji lub pomocy poszkodowanym.

Niestety, konflikt początkowo szacowany na maksimum kilka dni nie zamierza się kończyć, a rosyjska agresja stale narasta i obejmuje coraz szersze tereny powodując kolejne zniszczenia oraz straty ludności.

Kiedy w końcu, po długim czasie milczenia na temat wojny papież wyznał, że wszyscy jesteśmy winni oraz agresję Rosji usprawiedliwiał słowami “szczekanie pod drzwiami Rosji przez NATO”, Internauci mocno się oburzyli.

Poruszający apel Ukrainek do papieża!

Ostatnio papież spotkał się z dwiema Ukrainkami, których mężowie bronią się w Mariupolu. Apelowały do niego o to, aby osobiście spotkał się z Putinem i nakłonił go do wycofania wojsk. Papież odpowiedział, że... pomodli się za nich.

- Mamy nadzieję, że to pomoże uratować naszych mężów, żołnierzy, którzy są w Azowstalu w Mariupolu. Mamy nadzieję, że spotkanie da nam szansę uratowania ich życia - mówiły Ukrainki.