Jak podaje portal "Super Express", wiele osób już planuje swoje wakacyjne wyjazdy, zastanawiając się, czy pogoda dopisze. W rozmowie z tabloidem Krzysztof Jackowski zdradził, jakiej pogody możemy się spodziewać latem 2022 roku.

Krzysztof Jackowski o pogodzie na nadchodzące miesiące

Krzysztof Jackowski zajrzał w przyszłość i zdradził, jakiej pogody możemy spodziewać się w najbliższych miesiącach. Zdaniem jasnowidza z Człuchowa maj upłynie nam pod znakiem ciepła, choć w połowie miesiąca będziemy mierzyć się z wieloma deszczowymi dniami. Ulewy mają nam towarzyszyć przez około tydzień.

Po tym deszczowym czasie przyjdzie wreszcie ciepłe lato, które ma zagościć w naszym kraju zaledwie kilka dni po majówce.

Krzysztof Jackowski/ screen YouTube
Krzysztof Jackowski/ screen YouTube
Krzysztof Jackowski/ screen YouTube

Meteorolodzy o pogodzie na lato 2022

Zdaniem ekspertów w lipcu należy spodziewać się dwóch potężnych fal upałów. Pierwsza może pojawić się w okolicach 10 lipca, druga pod koniec miesiąca. Niestety może się to wiązać z występowaniem burz.

Zdaniem meteorologów z IMGW, średnia temperatura w lipcu będzie kształtowała się powyżej normy wieloletniej. Jedynie na północno-wschodnich krańcach kraju będą mieściły się w granicach normy wieloletniej.

Synoptycy wskazują, że także w sierpniu możemy się spodziewać wysokich temperatur, ale będzie bardziej spokojny niż w lipcu. Zdaniem meteorologów na wakacje lepiej wybrać się w sierpniu - ma to być miesiąc zdecydowanie bardziej słoneczny i mniej deszczowy niż lipiec.

Morze/YouTube @WebCamera.pl
Morze/YouTube @WebCamera.pl
Morze/YouTube @WebCamera.pl

Na sierpień synoptycy IMGW zapowiadają temperaturę mieszczącą się w średniej w południowej części kraju. W północnej jego części ma się mieścić w normie.

Zaplanowaliście już wakacyjne wyjazdy? Który miesiąc wybraliście na wakacyjny wypoczynek?

To też może cię zainteresować: Najnowsza wizja jasnowidza Jackowskiego nie brzmi optymistycznie. "Zaczną się poważne zgrzyty”

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Nieprawdopodobna rozmowa w programie “Sprawa dla reportera”. Elżbieta Jaworowicz nie zareagowała

O tym się mówi: Maturalne wspomnienia największych gwiazd. Dla jednych był to stres, inni podchodzili bez zmartwień