Zdrowie rosyjskiego prezydenta Władimira Putina stało się obiektem kolejnych podejrzeń po tym, jak w trakcie spotkania odnotowano, że łapie się stołu.

O ile jego racjonalność została poddana w wątpliwość z powodu decyzji o napadzie na Ukrainę, o tyle kondycja fizyczna prezydenta była w minionych tygodniach problemem budzącym falę gorącej debaty.

Czy Putin zostanie odsunięty od władzy?

Po jego udziale w nagraniu nasunęły się inne niejasności obejmujące zdrowie rosyjskiego prezydenta, co przekonało do dalszych badań.

Rzut oka na rosyjskiego prezydenta Władimira Putina podczas spotkania z ministrem obrony w czwartek przekonało poniektórych do niedowierzania w dobry stan zdrowia przywódcy.

Parę klipów wideo i zdjęć ze spotkania Putina z ministrem obrony Siergiejem Szojgu zapoczątkowało rozpowszechnianie się domysłów na platformach społecznościowych. Świadkowie z daleka skoncentrowali się na pojawieniu się Putina, chociaż ponoć obaj spotkali się, ażeby rozpatrzyć rosyjską taktykę wojskową w Mariupolu, newralgicznym mieście portowym na Ukrainie, gdzie Putin obwołał „zwycięstwo”.

Wideo przekonało pewnych opiniodawców internetowych, w tym dawną posłankę brytyjskiej Partii Konserwatywnej Louise Mensch, do wniosku na Twitterze, iż rosyjski prezydent Władimir Putin cierpi na chorobę Parkinsona.

Czy będzie przewrót pałacowy z powodu niedomagań prezydenta Rosji?

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez WION (@wionews)

Były analityk Agencji Wywiadu, płk Robert Cheda twierdzi, że Putin nie dopuści do przewrotu pałacowego - [...] Putin jest za mądry, by do tego dopuścić. Bardzo dobrze odrobił lekcje z czasów ZSRR czy nawet carów, umierających na apopleksję. Ma potężny aparat informacyjny. Ma Federalną Służbę Ochrony – olbrzymią, liczącą kilkadziesiąt tys. ludzi służbę – której celem, oprócz ochrony, jest przede wszystkim kontrolowanie lojalności rosyjskich elit na każdym poziomie. [...]

O tym się mówi: Runął dom w jednej z polskich miejscowości. Przyczyną była eksplozja butli gazowej. Czy są ofiary

Zerknij tutaj: USA maczały palce w zatopieniu "Moskwy". Co przydatnego powiedzieli Ukraińcom, że udało się namierzyć okręt