Jak podają zagraniczne media, relacja ojciec-syn rozwijała się przez lata. William pomimo tego w dalszym ciągu uważa się za równego przyszłemu Królowi.

Czy William otwarcie konkuruje z ojcem o tron?

„Z roku na rok powoli wyłania się usposobienie tego bardzo postępowego księcia. Mimo to pozostaje niezwykle tajemniczym mężczyzną, który pieczołowicie pilnuje większości dziedzin swojego życia osobistego” – czytamy w mediach.

„Kontakty Williama z jego ojcem były momentami nerwowe. W rzeczywistości, aż do dojmującego wycofania się Harry'ego z królewskiej "firmy", książę Karol był znacząco bliższy swojemu młodszemu synowi niż jego spadkobiercy.

Źródło donosi, że w czasie gdy Harry godzinami prowadził rozmowę ze swoim tatą, William był w wyższym stopniu zdystansowany. William systematycznie zapomina o swoim miejscu w królewskim porządku brylowania w trakcie wymiany poglądów z ojcem Karolem.

Jak tłumaczy starszy były członek rodziny królewskiej, William niekiedy wydaje się nie pamiętać, że funkcjonuje hierarchia, w której znajduje się poniżej swojego ojca. Jeśli chodzi o samego bezpośredniego następcę tronu, to tak, jakby William mniemał, że są, jako bezpośredni dziedzicowie tronu, na tym samym poziomie.

Inne dobrze poinformowane źródło potwierdziło, że w słowniku Williama wydaje się nie istnieć słowo "szacunek" względem własnego ojca.

O tym się mówi: Wierni niepokoją się o papieża Franciszka. Odwołał wiele spotkań i wizyt. Co się stało

Zerknij też tutaj: Władimir Putin ukrył tajną rodzinę. „Alina nie miała innego związku. To byłoby dla niej zbyt niebezpieczne”