Papież Franciszek po raz kolejny unieważnił swoje rutynowe zgrupowania z powodu intensywnego bólu kolana, który poważnie zredukował jego ruchliwość w ostatnich miesiącach.

Franciszek zmaga się z dolegliwościami bólowymi

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Tv2000 (@tv2000it)

Watykan oznajmił w ogłoszeniu, iż lekarze Franciszka wydali mu polecenie przerwania zamierzanych działań, które dotyczyły spotkania jego gabinetu kardynalnych konsultantów, którzy spotykają się co trzy miesiące w Watykanie.

Franciszek w ubiegły piątek zrealizował swój rozkład badań medycznych, których rezultaty nie zostały zdradzone.

85-latek zakomunikował, że nadwerężył więzadła w prawym kolanie, dlatego właśnie spacerowanie, stanie i podnoszenie się z krzesła było coraz uciążliwsze i bolesne. Franciszek od dawna ewidentnie kuśtykał z powodu dolegliwości bólowych nerwu kulszowego, jednak ból kolana go pogłębił.

Był zmuszony do rezygnacji ze świętowania paru niedawnych zdarzeń liturgicznych, włącznie z Wigilią Paschalną i Mszą Świętą w poprzednią niedzielę.

Papież obecnie przeważnie kroczy ze wsparciem i pomocą doradcy. Czeka go również wypełniony po brzegi rozkład delegacji, w tym zasygnalizowane wyjazdy do Libanu w czerwcu, Konga, Sudanu Południowego oraz Kanady w lipcu, a także Kazachstanu we wrześniu.

O tym się mówi: Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski. Ich prawdziwa relacja wciąż niepotwierdzona. Nie do wiary, co podają media

Zerknij tutaj: Niepokojące doniesienia z resortu zdrowia. Na antywywozowej liście leków pojawiły się nowe. Czy ich zabraknie