21 października 2021 roku doszło do dramatycznych wydarzeń na planie filmu "Rust". Alec Baldwin śmiertelnie postrzelił operatorkę Halynę Hutchins i ranił reżysera Joela Souzę. Biuro szeryfa w hrabstwie Santa Fe zdecydowało się na opublikowanie materiałów nagranych chwilę po wypadku, w tym także fragmentów zeznań Baldwina.

Wypadek na planie

W październiku ubiegłego roku na planie filmu "Rust" doszło do dramatycznych wydarzeń. W trakcie pracy nad jedną ze scen, Alec Baldwin wystrzelił z broni, raniąc reżysera i operatorkę Halynę Hutchins. Ta druga w skutek odniesionych obrażeń zginęła. Alec Baldwin po zdarzeniu wskazywał, że nie miał świadomości, że broń jest naładowana.

Kluczowym momentem dla sprawy, miało być zeszłotygodniowe ogłoszenie przez śledczych, że winę za wypadek na planie ponosi producent, któremu zarzucano poważne naruszenie zasad bezpieczeństwa. Nałożona została na niego również kara 137 tysięcy dolarów. Jednocześnie doszło do oczyszczenia z zarzutów Aleca Baldwina, który wystrzelił z broni.

Nagrania z miejsca zbrodni

Władze zdecydowały się upublicznić nagrania z tamtego dramatycznego dnia. Na jednym z nagrań zarejestrowano próbę sceny. Widać na nim aktora siedzącego w kościelnej ławce, który powoli podnosi wzrok i sięga po broń, wycelowując ją w stronę kamery.

Wśród materiałów, jakie mogła zobaczyć opinia publiczna, są również nagrania z policyjnych kamer, na których zarejestrowano akcję ratunkową. Widać próby ratowania operatorki Halyny Hutchins i to, jak ranny reżyser wije się z bólu.

Na nagraniach można zobaczyć również reakcję Aleca Baldwina na całą sytuację. Aktor wygląda na mocno poruszonego. Prosząc o papierosa, dopytuje, czy ktoś może podać mu papierosa. Pojawiło się również nagranie będące dowodem na to, że aktor współpracował z policją i był przerażony tym, co się stało.

Co sądzicie o ujawnieniu nagrań?

To też może cię zainteresować: Amber Heard została zdemaskowana. Ujawniono kłamstwo byłej żony Johny'ego Deepa

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ważna wiadomość dla seniorów. Rząd informuje o tegorocznych czternastkach. Kto i kiedy otrzyma

O tym się mówi: Premier Mateusz Morawiecki w mocnych słowach reaguje na decyzję Rosjan. "To bezpośredni atak na Polskę"