W 2020 roku stacja TVN24 wyemitowała reportaż pod tytułem “Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza”, który przedstawił duchownego jako nieuczciwego bliskiego współpracownika Jana Pawła II.

Zarzucono kardynałowi między innymi przyjmowanie korzyści majątkowych w zamian za przemilczenie i ukrycie przed Ojcem Świętym przypadków wykorzystywania i przemocy cielesnej wśród duchownych.

Metropolita Krakowski, który mieszka w Krakowie. Media opisują warunki, w jakich teraz żyje Stanisław Dziwisz

W tym samym roku były osobisty sekretarz Świętego Jana Pawła II, stanowczo zaprzeczył zarzucanym mu czynom, jakoby tuszować miał afery związane z zachowaniami cielesnymi duchowieństwa, jakie zostały przedstawione w reportażu polskiego nadawcy należącego do amerykańskiej telewizji Discovery, jak podają media.

„Mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że nigdy, powtarzam nigdy, nie otrzymałem pieniędzy w zamian za udział w papieskich Mszach; nigdy, podkreślam, nigdy nie otrzymałem pieniędzy na ukrycie czynów lub faktów przeznaczonych na najwyższą uwagę Ojca Świętego; nigdy i wreszcie nigdy nie faworyzowałem ludzi niegodnych w obliczu darowizn, które można włożyć w jakąś przewrotną logikę handlu wymiennego” - tłumaczył wówczas duchowny. T

Tymczasem Super Express postanowił zwrócić uwagę czytelników na miejsce zamieszkania kardynała. Jak się okazuje, po zakończeniu pełnienia dotychczasowej funkcji duchowny osiedlił się w Krakowie po objęciu stanowiska metropolity krakowskiego.

Obecnie Stanisław Dziwisz przebywa w tym samym budynku, w którym znajduje się Dom Sióstr Sercanek. Okazałych rozmiarów budynki, których zdjęcia opublikowane zostały przez portal, są imponujące.

O tym się mówi: Ważna wiadomość dla seniorów. Rząd informuje o tegorocznych czternastkach. Kto i kiedy otrzyma

Zerknij też tutaj: Katarzyna Cichopek nie ma wątpliwości, kto nagrywał jej rozmowy z Maciejem Kurzajewskim. Sprawa została zgłoszona na policję