Zdjęcie, jakie pojawiło się w mediach społecznościowych, nie umknęło uwadze tabloidów, które w odpowiedni sposób zbudowały napięcie wokół prywatnej wizyty Andrzeja Dudy w Sanktuarium na Mariankach w Górze Kalwarii.

Jak donosi Super Express, nikt nie miał najmniejszego pojęcia o tym, że prezydent Polski Andrzej Duda planuje wizytę w jednym z polskich sanktuariów.

Tabloid opisując sposób, w jaki Andrzej Duda spędził czas 23 kwietnia w sobotę w godzinach popołudniowych, wspomniał o tajnej wizycie prezydenta Andrzeja Dudy, o której nikt nie wiedział.

Jak się okazuje, na instagramowym profilu O nazwie “Stanisław Papczyński. Święty Ojciec” pojawiło się zdjęcie Andrzeja Dudy w towarzystwie dwóch duchownych, a także opis do zdjęcia, w którym czytamy, że po 15:00 23 kwietnia w sobotę sanktuarium w Górze Kalwarii zostało odwiedzone przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudę, który zareagował na zaproszenie czcicieli Świętego Ojca Stanisława Papczyńskiego.

Prezydent według opisu duchownych wstąpił również do wieczernika, gdzie oddał się modlitwie przed sarkofagiem patrioty, Ojca Stanisława. Jak się okazuje, głowa państwa odwiedził to miejsce, będąc w podróży służbowej związanej z katastrofą górniczą, jaka miała miejsce niedawno na Śląsku.

Andrzej Duda miał do duchownych ogromną prośbę, którą obiecali spełnić - [...] Poprosił o dalszą modlitwę za niego i za Ojczyznę. To zgodnie obiecaliśmy. Uznaliśmy, że tak niespodziewana wizyta prezydenta, kilkanaście godzin po zakończeniu Drugiej Nocy Modlitwy za Polskę, jest potwierdzeniem słuszności tejże modlitwy i zaproszeniem do jej kontynuowania. 🇵🇱🙏

O tym się mówi: Siergiej Ławrow straszy trzecim w historii światowym konfliktem zbrojnym. Chiny zareagowały

Zerknij: Kuba Wojewódzki zdradził tajemnicę Kamila Stocha. To dlatego podjął taką decyzję