Ostatnią cegiełką, jaką aktor dołożył do muru dzielącego go z internautami, był osobliwy pomysł na zorganizowanie spotkania towarzyskiego sobowtórów prezydenta Ukrainy i prezydenta Rosji podczas organizowanej przez aktora gali MMA.

Czy choroba aktora wpłynęła na jego decyzje?

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez joanna opozda (@asiaopozda)

Gdy w internecie rozgorzała gorączkowa dyskusja na temat trafności pomysłu aktora, na początku próbował ratować sytuację tłumaczeniami swojej decyzji, by potem radykalnie wycofać się z pomysłu i ze współpracy z federacją. Nagrał w tym celu film informacyjny, w którym wspomniał o konieczności zadbania o zdrowie. Jak doniosły media, na jaw wyszło później, co Antoni Królikowski tak naprawdę miał na myśli.

Okazuje się bowiem, że aktor cierpi na ciężką chorobę ośrodkowego układu nerwowego. Stwardnienie rozsiane (SM) powoduje uszkodzenie włókien nerwowych w ośrodkowym układzie nerwowym. Z czasem może prowadzić do problemów ze wzrokiem, osłabienia mięśni, utraty równowagi lub drętwienia.

Antoni Królikowski wcześniej nie wspominał o swojej chorobie publicznie, jednak opowiedział o niej w jednym z odcinków programu o podróży po Atlantyku. Odcinek ten powstał już po powrocie z podróży.

Wszystko zaczęło się od tego, że w 2016 roku zostałem zaproszony do udziału w programie rozrywkowym i nagle na scenie, coś wyszło gdzieś z trzewi, przez gardło i do mózgu. Nagle miałem paraliż całej lewej strony twarzy. 6 grudnia na Mikołaja dostałem taki "prezent" w postaci diagnozy. SM, czyli stwardnienie rozsiane. Nieuleczalna choroba centralnego układy nerwowego - wyjawił aktor.

Tymczasem chorzy na SM internauci przyznali, że stwardnienie rozsiane nie może być traktowane jako wytłumaczenie decyzji podejmowanych przez Antka, gdyż wszystko zrobił świadomie, od porzucenia żony począwszy, na aferze z sobowtórami skończywszy.

O tym się mówi: Władimir Putin na mszy prawosławnej. Internauci ponownie wyrazili spore wątpliwości. O co chodzi

Zerknij: Dagmara Kaźmierska przeszła spektakularną metamorfozę. Zdjęcia "królowej życia" zachwyciły fanów