Władimir Putin prezentował się wątło i niepewnie na nagraniu, jakie rzekomo powstało podczas pasterki z okazji prawosławnej Wielkanocy, wzmacniając informacje dotyczące kiepskiego zdrowia rosyjskiego prezydenta.

Przygryzał wargę i wydawał się być niepewny własnej prezencji, kiedy znajdował się w moskiewskiej katedrze Chrystusa Zbawiciela w pobliżu burmistrza miasta Siergieja Sobianina.

Niespokojnie wyglądający Putin wiercił się i wyglądał na rozkojarzonego w trakcie przypatrywania się mszy.

Putin, przyodziany w granatowy garnitur, który internauci już kiedyś widzieli, białą koszulę i ciemnofioletowy krawat, które także prezydent Rosji miał już na sobie wcześniej, stał na uboczu w świątyni, miętosząc płonącą czerwoną świecę. Rosjanie mogli ujrzeć na żywo obrazy nabożeństwa o północy.

W trakcie ceremonii rosyjski przywódca kilkakrotnie przeżegnał się. Kiedy patriarcha Cyryl ogłosił „Chrystus zmartwychwstał”, Putin przyłączył się do pozostałych członków kongregacji z odpowiedzią „Naprawdę zmartwychwstał”. W innych sytuacjach nie mówił kompletnie nic.

Wyglądało na to, że przeżuwa wnętrze ust, poruszając się nieswojo, co może wzmóc komentarze, że presja rosyjskich niepowodzeń związanych z wojną na Ukrainie dociera do niego. Tymczasem internauci ponownie mają wątpliwości, czy aby na pewno Putin był w tym czasie w świątyni, czy został nagrany wcześniej, by potem odtworzyć jego postać nałożoną w transmisji na żywo.

FAŁSZYWA ROSYJSKA PROPAGANDA: Wielkanoc w rosyjskiej telewizji państwowej. Putin był zbyt wielkim tchórzem, by być obecnym w kościele podczas samego wydarzenia. Dodano wcześniej nagrany materiał filmowy z nim, i to dość kiepsko. Zaginął obok obrazu korony na czerwonym stole na ścianie - pisze czujny użytkownik Twittera.

O tym się mówi: “Sanatorium miłości”, a pieniądze. Ile może zarobić uczestnik programu

Zerknij tutaj: Marina Łuczenko – Szczęsna zdradziła sekret swojej urody. Prosty sposób, na który stać każdego z nas