Każdy, kto choć trochę pamięta czasy PRL-u, dobrze wie, jak cenne mogą być zachowane z tamtego okresu przedmioty codziennego użytku, jak sprzęty AGD, telefon, czy meble, gdyż zachowane w dobrym stanie przypominać mogą czasy młodości, natomiast dla kolekcjonerów przedmioty z PRL-u stanowić mogą łakomy kąsek, na którym można sporo zarobić.

Kolorowe szklane wyroby z czasów PRL powracają z przytupem. Wiele jest wartych fortunę

Kto by się spodziewał, że stare szkło z kredensu babci może być teraz warte nawet tysiące złotych! Nasze mamy i babcie przechowują szklane kolorowe bibeloty z namaszczeniem, przekazują te skarby następnym pokoleniom, które obecnie mogą na nich sporo zarobić, o ile nie żywią do przedmiotów z czasów młodości mamy, czy babci zbyt wielkiego sentymentu...

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez @margomarc.design

Od pewnego czasu możemy zaobserwować zarówno w modzie, jak i aranżacji wnętrz wyraźną tendencję do odtwarzania stylu z lat 60.,70. i 80 XX wieku. Najbardziej charakterystyczne detale są pieczołowicie odtwarzane, jednak obecna technika wykonania i materiały użyte obecnie dość mocno różnią się od tych, które stosowane były wtedy. Dlatego przedmioty pochodzące z tamtego okresu osiągają dzisiaj zawrotne ceny.

Kolorowe szklane wyroby były wówczas elementem wystroju prawie w każdym gospodarstwie domowym. Do dzisiaj wiele osób posiada kryształowe salaterki, półmiski, czy patery wykonane z kolorowego szkła, a wszystkie te przedmioty zyskują obecnie znacznie na wartości. Internet usiany jest wieloma aukcjami, a spora ilość okazów jest również do obejrzenia w polskich muzeach.

Dzieła i projekty Zbigniewa Horbowego, Ludwika Kiczura czy Ewy Gerczuk-Moskaluk Osiągają wartość sięgającą tysięcy złotych.

O tym się mówi: Danuta Holecka kolejny raz zaskakuje stylizacją. Jak zaprezentowała się w ”Wiadomościach”

Zerknij tutaj: Obrońcy Ukrainy pilnie potrzebują wsparcia. Trwa walka z czasem i wielka zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy dla żołnierzy