Jak przypomina portal "Jastrząb Post", odejście księcia Harry'ego z rodziny królewskiej i wywiady, jakich udzielał wspólnie z Meghan Markle po wyprowadzce, mocno nadszarpnęły relacje w rodzinie królewskiej. Fani brytyjskiej monarchii liczyli, że relacje te da się naprawić. Wiele wskazuje na to, że to mało realny scenariusz. Książę Karol postawił na młodszym synu krzyżyk.

Tak narastał spór

Książę Karol to najstarszy syn królowej Elżbiety II i księcia Filipa, który jest pierwszy w kolejce do tronu. Przyszły król doczekał się dwóch synów, księcia Williama i księcia Harry'ego. Ten ostatni postanowił odejść z dworu i wspólnie z ukochaną Meghan Markle zamieszkał w Stanach Zjednoczonych. To mocno nadszarpnęło relacje Harry'ego z tatą i starszym bratem.

Oliwy do ognia dolał wywiad, jakiego Meghan i Harry udzielili Oprah Winfrey. Amerykanka nie szczędziła przykrych słów pod adresem członków rodziny królewskiej. Zarzuciła im nawet rasizm, co mocno dotknęło członków dworu.

Harry bardzo rzadko pojawiał się na dworze. Zrobił to przy okazji pogrzebu swojego dziadka, księcia Filipa, a także w czasie odsłonięcia pomnika upamiętniającego jego mamę. Ostatnio, książę Harry i Meghan Merkle spotkali się z królową Elżbietą i księciem Karolem. Wizyta była dość krótka.

Książę Harry i książę Karol. Źródło: youtube.com
Książę Harry i książę Karol. Źródło: youtube.com
Książę Harry i książę Karol. Źródło: youtube.com

Książę Karol nie wybaczy Harry'emu?

Meghan i Harry pojawili się w Europie ze względu na rozgrywane igrzyska Invictus Games. Przy okazji młodszy syn następcy tronu, udziela bardzo wielu wywiadów. W trakcie jednego z nich, dziennikarka Hoda Kotb, zapytała Harry'ego, czy tęskni za swoim bratem księciem Williamem i ojcem.

Harry stwierdził, że w tym momencie koncetruje się na rozgrywkach Invictus Games i ich uczestnikach, a potem chce skupić się na własnej rodzinie, za którą bardzo tęskni. Niestety zachowanie młodszego syna sprawiło, że w księciu Karolu "coś pękło".

Książę Harry i książę Karol. Źródło: youtube.com
Książę Harry i książę Karol. Źródło: youtube.com
Książę Harry i książę Karol. Źródło: youtube.com

"Cierpliwość księcia Karola wyraźnie się wyczerpała. (...) Karol długo dawał mu szansę, ale ich sprawy znów są omawiane w mediach, więc coś w nim po prostu pękło" - wskazuje portal "GB News".

Myślicie, że faktycznie nie ma już szans na pogodzenie się księcia Karola z młodszym synem?

To też może cię zainteresować: Były sędzia Międzynarodowego Trybunału Karnego przewiduje, co czeka Władimira Putina. Mówi o uprowadzeniu prezydenta

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Danuta Holecka kolejny raz zaskakuje stylizacją. Jak zaprezentowała się w ”Wiadomościach”

O tym się mówi: Obrońcy Ukrainy pilnie potrzebują wsparcia. Trwa walka z czasem i wielka zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy dla żołnierzy