Wielu działa, przebywając przymusowo poza granicami własnego kraju.

Lista bardzo pilnych potrzeb jest coraz dłuższa, a środków finansowych praktycznie nie ma. W związku z tym powstaje szereg bardzo pilnych zbiórek pieniędzy, a między nimi na stronie zrzutka.pl została założona zbiórka funduszy przez Stowarzyszenie My50+.

Odważni wolontariusze każdego dnia wykonują bardzo ciężką pracę, aby zaopatrzyć żołnierzy ukraińskich, a także służby Obrony Terytorialnej w najpotrzebniejsze produkty i przedmioty codziennego użytku w czasie wojny.

Jak wynika z opisu zrzutki, wraz z przyjaciółmi z Ukrainy organizowana jest zbiórka na zakupienie wszelkiego rodzaju sprzętów ochrony osobistej potrzebnych żołnierzom, którzy walczą we wschodniej części Ukrainy, a także dla sił zbrojnych w okolicach miejscowości Iwano Frankiwska, gdzie powstały największe potrzeby.

Za uzbierane do tej pory środki finansowe kupionych zostało kilkadziesiąt kamizelek i hełmów które, znalazły się już na terenie Ukrainy. Aktualnie ruszyła zbiórka na kolejne transporty najpotrzebniejszych rzeczy.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Pavlo Senkiv (@pavlosenkiv)

“Naszym celem jest kupienie jak największej liczby: kamizelek wojskowych, hełmów, termowizorów, rękawic taktycznych, odzieży termicznej, karimat, ochraniaczy na kolana. Prosimy o Wasze wpłaty. Im szybciej uda nam zebrać założoną kwotę, tym sprawniej będziemy mogli dostarczyć sprzęt do dzielnych ukraińskich chłopaków! Z góry dziękujemy za zaangażowanie!” - czytamy w opisie zbiórki.

O tym się mówi: Mariola z "Sanatorium miłości" 4 ujawniła fakty z przeszłości. O co chodzi z tą miłością

Zerknij tutaj: Emmanuel Macron zaprzestał rozmów z Kremlem. Jednak to jeszcze nie koniec jego współpracy z Putinem. O co chodzi