Sól i ocet to dwa produkty, jakie można znaleźć w każdej kuchni. Większość z nas wykorzystuje je do przygotowywania potraw, tymczasem mają one szereg innych zastosowań. Można z nich skorzystać w ogrodzie, a także przy sprzątaniu mieszkania. Poznajcie nietypowe zastosowania tych dwóch, wyjątkowo uniwersalnych składników.

O tych zastosowaniach octu mało kto wie

Jeśli chcemy pozbyć się z przydomowego ogródka chwastów, warto skorzystać z octu. Wystarczy przyrządzić z niego miksturę. Wystarczy wymieszać wodę i ocet w proporcji 1:2. Pamiętać należy, żeby dodawać ocet do wody, a nie na odwrót. W przypadku bardziej upartych chwastów, można użyć samego octu.

Ocet warto wykorzystać także w trakcie prania, szczególnie jeśli mierzymy się z upartymi plamami. Dodatkowo sprawi, że tkaniny staną się bardziej miękkie i nie bedą nieprzyjemnie pachniały. Warto po niego sięgnąć, jeśli zależy nam na tym, aby nasze ubrania odzyskały dawny kolor.

Do czego wykorzystać ocet? / YouTube:  Lavendova
Do czego wykorzystać ocet? / YouTube: Lavendova
Do czego wykorzystać ocet? / YouTube: Lavendova

Sól nie tylko do kuchni

Sól może okazać się nieoceniona przy sprzątaniu. Możemy przy jej użyciu wyczyścić szyby, lustra, glazurę, a także pozbyć się brudu z szafek i blatu. Jeśli mamy do czynienia z zabrudzeniami z tłuszczu, co szczególnie często zdarza się w kuchni, warto połączyć siłę octu i soli.

Wystarczy połączyć 3 łyżki soli, pół szklanki octu z dwiema szklankami wody - ważna, żeby była zimna. Wszystkie składniki należy umieścić w butelce z atomizerem, co znacznie ułatwi spryskiwanie szklanych powierzchni.

Sól/YouTube @Bezinformacyjny
Sól/YouTube @Bezinformacyjny
Sól/YouTube @Bezinformacyjny

Sól i ocet mogą również okazać się dobrym odświeżaczem powietrza. Jony soli oczyszczą powietrze w pomieszczeniu, a ocet wzmocni ten efekt. Jak przygotować domowy odświeżacz powietrza?

Do szklanki z wodą wystarczy dodać 2 łyżki soli i dodać 1 łyżkę octu, a następnego dnia można poczujemy efekt. Powietrze w pomieszczeniu stanie się wyjątkowo świeże.

A wy, jakie znacie nietypowe sposoby wykorzystania soli i octu?

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: Zenek Martyniuk zdradził prawdę na temat swojego małżeństwa z Danutą Martyniuk. "W żadnym związku nie ma tylko dobrych chwil, pojawiają się problemy"

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: Barbara Kurdej-Szatan opowiedziała o trudnych chwilach, jakie przeżywa jej rodzina. Aktorka zdradza: "Rafał nie chciał pokazać dzieciom, że się boi"

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: Brytyjczycy drżą z obawy o swoją królową. Elżbieta II znajduje się pod stałą obserwacją lekarzy. Z jakiego powodu. Nie jest dobrze