Aby uzyskać dobre zbiory konieczne jest zapewnienie odpowiedniej pielęgnacji rośliny, w tym okresowe nawożenie jej składnikami odżywczymi.

Szczególnie ważne jest nawożenie truskawek w okresie kwitnienia, ponieważ w tym okresie zużywa dużo energii.

Nawozy mineralne.

Obecnie popularne są nawozy mineralne: Agros, Hera, Kemira Lux i Rubin. Korzystając z nich, należy ściśle przestrzegać załączonych instrukcji.

Truskawki podczas kwitnienia szczególnie potrzebują fosforu i potasu, najlepiej jest azotan potasu 1 łyżeczka. Przy 5 litrach. woda lub monofosforan potasu 1 łyżka. l. na 10 litrów. Woda i superfosfat 30 gr za 1 mkw. m. powierzchnia.

Popiół drzewny.

Nawóz naturalny, który jest bogaty w potas, fosfor, wapń i szereg innych przydatnych pierwiastków.

Aby przygotować roztwór 10 litrów. Na wiadro wody weź 1 szklankę popiołu, dobrze wymieszaj i pozostaw do zaparzenia na 12 godzin. Zużycie na krzak wynosi 0,7 litra. Rozwiązanie.

Drożdże.

Nawożenie drożdżami poprawia wzrost truskawek i dobrze wpływa na proces kwitnienia. Drożdże zawierają wiele przydatnych witamin, pierwiastków śladowych i aminokwasów.

Do przygotowania nawozu 3 litry. Napełnij słoik do 3/4 ciepłą wodą, dodaj 5 łyżek. l. cukier i suche drożdże 12 gr, wszystko wymieszaj, umieść w ciepłym miejscu i poczekaj, aż pojawi się piana. Gotowy koncentrat wlać do 10 litrów. Pojemnik, który jest następnie napełniany wodą do góry. Zużycie na 0,5 litra.

Kwas borowy.

To wyjątkowe narzędzie, które jest zarówno nawozem, jak i środkiem grzybobójczym. Poprawia plony i chroni roślinę przed szkodnikami. Niedobór boru objawia się deformacją blaszek liściowych, ich późniejszą śmiercią i słabym utrzymaniem się przy roślinie. Wykonywany jest pod korzeń rośliny.

Aby przygotować roztwór 10 litrów, weź wodę i 4 gr kwasu borowego.

Niektórzy jednocześnie nawożą borem i potasem. Aby to zrobić, weź 2 gr soli potasowej lub 20 gr superfosfat, połącz z 2 gr kwas borowy i włóż wszystko do 10 litrów w zbiorniku wodnym.

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: Zenek Martyniuk zdradził prawdę na temat swojego małżeństwa z Danutą Martyniuk. "W żadnym związku nie ma tylko dobrych chwil, pojawiają się problemy"

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: Barbara Kurdej-Szatan opowiedziała o trudnych chwilach, jakie przeżywa jej rodzina. Aktorka zdradza: "Rafał nie chciał pokazać dzieciom, że się boi"

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: Brytyjczycy drżą z obawy o swoją królową. Elżbieta II znajduje się pod stałą obserwacją lekarzy. Z jakiego powodu. Nie jest dobrze