Ceniona jest za smak i bogaty skład witamin. Aby uzyskać obfite zbiory, ważne jest, aby zapewnić roślinie pełne odżywianie.

Pierwsze karmienie kapusty.

Podczas sadzenia sadzonek kapusty w jej stałym miejscu korzenie rośliny zostaną uszkodzone. Regeneracja trwa średnio 2 tygodnie. Będąc w tak osłabionym stanie, szczególnie pilnie potrzebuje pożywienia. Dlatego pierwsze karmienie kapusty spędza 15-17 dni po przesadzeniu.

Potrzeby roślin.

Na tym etapie kapusta potrzebuje azotu. Ten mikroelement odpowiada za wzrost zielonej masy. W przypadku jej braku liście stają się blade i małe, roślina traci swoją atrakcyjność, może być dotknięta chorobami i szkodnikami. A do prawidłowego tworzenia kolb kapusta w tym okresie potrzebuje potasu i fosforu.

Obecnie istnieje ogromna liczba nawozów azotowych. Istnieją związki mineralne, naturalne środki i leki specjalistyczne.

Jednak w najbardziej dostępnej dla rośliny formie azot zawarty jest w materii organicznej. Takie nawozy całkowicie zaspokoją potrzebę kapusty w tym pierwiastku śladowym. Aby wzbogacić kapustę w potas i fosfor, można karmić roślinę popiołem drzewnym.

Przepis na karmienie.

Obornik drobiowy to bardzo dobry nawóz organiczny. Na 1 kg weź 10 litrów. Podlać i odstawić na kilka dni. Przed nałożeniem naparu rozcieńczyć wodą 10 razy.

Aby była jeszcze bardziej pożywna, dodaj do niej popiół drzewny. Na każde 10 litrów. Napar weź i 1 szklankę popiołu drzewnego.

Funkcje aplikacji naparu:

Podlać kapustę pod korzeń;
przed nawożeniem podlać rośliny czystą wodą dzień wcześniej;
stosować nawóz rano lub wieczorem;
użyj pożywki natychmiast po przygotowaniu.
Pierwsze karmienie kapusty ma ogromne znaczenie dla prawidłowego rozwoju i obfitych zbiorów.

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: Zenek Martyniuk zdradził prawdę na temat swojego małżeństwa z Danutą Martyniuk. "W żadnym związku nie ma tylko dobrych chwil, pojawiają się problemy"

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: Barbara Kurdej-Szatan opowiedziała o trudnych chwilach, jakie przeżywa jej rodzina. Aktorka zdradza: "Rafał nie chciał pokazać dzieciom, że się boi"

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: Brytyjczycy drżą z obawy o swoją królową. Elżbieta II znajduje się pod stałą obserwacją lekarzy. Z jakiego powodu. Nie jest dobrze