Sytuacja w której znaleźli się teraz Ukraińcy wstrząsnęła całym światem. Wielu polityków chce w jakiś sposób pomóc naszym wschodnim sąsiadom.

Ursula von der Leyen wybrała się nawet do Ukrainy, gdzie spotkała się z prezydentem Zełenskim. Teraz szefowa Komisji Europejskiej zawitała do Polski.

Polska mierzy się z ogromnym kryzysem migracyjnym, a do tego do naszego kraju wciąż przybywa uchodźców z Ukrainy.

Ursula von der Leyen odwiedziła Polskę

Ursula von der Leyen zapewnia jednak, że Ukraina może liczyć na pomoc europejskich instytucji. Szefowa Komisji Europejskiej docenia również pomoc Polski.

Kobieta spotkała się z Rafałem Trzaskowskim i umówiła się również z prezydentem Warszawy na spotkanie w Brukseli. Następnie szefowa Komisji Europejskiej spotkała się z prezydent Andrzejem Dudą.

Z lotniska odebrał ją prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski

Ursula von der Leyen i Andrzej Duda spotkali się w Belwederze, a następnie pojechali do Łazienek Królewskich. Tam odbędzie się finał akcji "Stand Up With Ukraine”.

Ukraińcy walczą nie tylko o swoją wolność, ale także o naszą

- powiedział Andrzej Duda na otwarciu konferencji w Łazienkach Królewskich.

Andrzej Duda
Andrzej Duda
Andrzej Duda

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: Zenek Martyniuk zdradził prawdę na temat swojego małżeństwa z Danutą Martyniuk. "W żadnym związku nie ma tylko dobrych chwil, pojawiają się problemy"

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: Barbara Kurdej-Szatan opowiedziała o trudnych chwilach, jakie przeżywa jej rodzina. Aktorka zdradza: "Rafał nie chciał pokazać dzieciom, że się boi"

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: Brytyjczycy drżą z obawy o swoją królową. Elżbieta II znajduje się pod stałą obserwacją lekarzy. Z jakiego powodu. Nie jest dobrze

TO TEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Światło dzienne ujrzały informacje na temat rosyjskich samolotów, które naruszyły przestrzeń powietrzną Szwecji. Wyposażone były w pociski atomowe