Ostatnie zdjęcia księcia Karola, wykonane 5 kwietnia mocno zaniepokoiły fanów rodziny królewskiej i sprawiły, że znów wrócił temat nieuleczalnej choroby z jaką mierzy się syn królowej Elżbiety II. Poznajcie szczegóły!

Książę Karol poważnie chory?

O tym, że książę Karol może mierzyć się z poważną chorobą, mówi się co najmniej od dwóch lat. Niepokój Brytyjczyków budzi wygląd dłoni następcy tronu, które często są opuchnięte, a ich barwa jest albo czerwona, albo niemal fioletowe. Część zdjęć wskazywała, że na dłoniach monarchy znajduj się coś na kształt zasklepiającej się rany.

Nienaturalnie spuchnięte dłonie księcia Karola można było zobaczyć między innymi w zeszłym roku, kiedy następca tronu wybrał się na piwo do jednego z lokali, aby uczcić nim zakończenie lockdownu wprowadzonego w związku z epidemią koronawirusa. Ostatnio, w czasie spotkania z królową Letizią, można znów było zobaczyć zaczerwienione i opuchnięte dłonie najstarszego syna królowej Elżbiety II.

Wiele wskazuje na to, że z podobnym problemem może mierzyć się również królowa Elżbieta II. Mowa tu konkretnie o syndrom Raynauda, choć ze względu na fakt, że monarchinii często nosi rękawiczki, trudno jest go u niej jednoznacznie potwierdzić.

Czym jest choroba Raynauda?

Choroba Raynauda objawia się nagłymi i niespodziewanymi skórczami naczyń krwionośnych i włosowatych w dłoniach lub/i stopach. Może do nich doprowadzić wiele czynników, wśród których specjaliści wymieniają między innymi temperaturę i stres. W ich skutek dochodzi do nieprawidłowego przepływu krwi w tych partiach ciała.

Skurczom naczyń krwionośnych towarzyszy opuchlizna, a także zmiana koloru dłoni. Towarzyszy im również drętwienie i ból. czasem dochodzi do pojawienia się w obrębie dłoni lub stóp owrzodzeń. Niestety na ten moment medycyna nie dysponuje skutecznym sposobem całkowitego wyleczenia schorzenia.

Książę Karol i Camilla/YouTube @Dla Ciekawskich
Książę Karol i Camilla/YouTube @Dla Ciekawskich
Książę Karol i Camilla/YouTube @Dla Ciekawskich

Myślicie, że kiedyś dowiemy się prawdy o schorzeniu, na jakie cierpi książę Karol?

To też może cię zainteresować: Bliscy Władimira Putina ponoszą konsekwencje jego decyzji. Co grozi jego córkom

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Pentagon wskazuje najbardziej prawdopodobne rozstrzygnięcie konfliktu na Ukrainie. Jak długo mogą potrwać walki

O tym się mówi: Wojciech Glanc nie ma dobrych wieści. Jasnowidz w swojej wizji zobaczył “pogorzelisko”. O co chodzi