Zgodę na adopcję podpisałam 5 grudnia, a 10 grudnia pojechałam do niej jako matka na czas procesu. Przez 5 dni spakowałam swoje rzeczy, przygotowałam się na przybycie dziecka do domu, skończyłam pracę, oddzieliłam rzeczy. Poszłam nawet na spotkanie rodziców adopcyjnych. Pokazałam tam zdjęcie Ewy i przyjęłam gratulacje, gdy moja prawie córka była w szpitalu.

Teraz wstyd mi o tym pisać, ale wtedy to było normalne. Praca, biznes. Gdzie znaleźć czas na siedzenie z dzieckiem w takiej odległości. Do cudzego dziecka. Była beze mnie 3 miesiące - co zmieni kolejne 5 dni... Było mi dobrze, bo podpisałam kartkę - zgodę na zostanie mamą, ale nie zostałam nią. Już ci mówiłam - psychicznie ponad miesiąc zajęło mi, zostanie mamą małej dziewczynki, Ewy.

Z Janem wszystko było inne. Kiedy Tomasz i ja przybyliśmy na spotkanie z chłopcem, nawet nie wzięliśmy go w ramiona - żeby nie składać fałszywych obietnic, ale już zdecydowałam o wszystkim za siebie ... Wyszliśmy ze szpitala, omówiliśmy wszystko z mężem, i podjęliśmy decyzję. Następnego dnia zgoda została podpisana i pospieszyłam do syna. Wzięłam malutkie zawiniątko w ramiona i powiedziałam mu, że nie jest już sam. Że ma teraz matkę, że jego siostra czeka w domu. A potem naprawdę trzymałam syna w ramionach, chociaż jego twarz była mi prawie nieznana.

Miał 11 dni, kiedy się poznaliśmy. 19, kiedy otrzymałam dokumenty dotyczące opieki i mogłam iść z nim ze szpitala.

Przez te 8 dni codziennie odwiedzałam syna. Wieczorem, po pracy, 40 km przez korki przez całe miasto tam, a potem 55 km z powrotem do domu. 3-4 godziny w trasie po 10 minut (a jeśli masz szczęście - 15) razem. Przychodziłam, aby trzymać dziecko w ramionach. I powtarzać jeszcze raz, że jestem blisko, że jestem jego matką. I że wrócę po niego.

Nawet nie przyszło mi do głowy, że można go tam zostawić bez tych 15 minut dziennie. Pamiętam, jak kiedyś pielęgniarka powiedziała, że ​​zepsułam im dziecko. Według dziewczyny Jan był „już całkowicie spokojnym dzieckiem”, a po kilku moich wizytach „znowu zaczął głośno płakać”, kiedy wyszłam. Tylko 4 dni, tylko 10-15 minut. I ile mieli na myśli. Mój synek wierzył, że nie jest już sam, rozumiesz?

Wierzył, że matki nie porzucają swoich dzieci.

To też może cię zainteresować: Wiemy, kto odpowiada za zbrodnię na ukraińskich cywilach. Major ma żonę i dziecko

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: 4 kwietnia rusza kwalifikacja wojskowa. Wezwania trafiły już do osób, które powinny stawić się na kwalifikację

O tym się mówi: Najnowszy sondaż nie pozostawia złudzeń. Wiadomo, jak zachowaliby się Polacy w obliczu konfliktu zbrojnego na terenie naszego kraju

Z życia gwiazd: Ewa Krawczyk odwiedziła grób ukochanego. Żona Krzysztofa Krawczyka zdobyła się na poruszający gest