Jak podaje portal "Parenting", od lat w rankingach najpopularniejszych imion, jakie rodzice nadając dzieciom, królują te same imiona. Jeśli już zachodzą w rankingach imion jakieś zmiany, to głównie w końcówce zestawień. Jedno z imion w ostatnim czasie mocno zyskuje na popularności. O jakim imieniu mowa?

Wybór imienia dla dziecka

Wybór imienia dla dziecka nie jest zadaniem łatwym. Trzeba wziąć pod uwagę to, aby nie było ono powodem wyśmiewania przez innych, a także współgrło z nazwiskiem dziecka. Nie bez znaczenia jest również obecnie panująca moda, czy choćby rodzinne tradycje. W ostatnich latach liderzy rankingu najpopularniejszych imion pozostają niezmienni.

Od dwóch lat liderami pozostają niezmiennie Zuzanna wśród imion dla dziewczynek i Antonii wśród imion chłopców. Wśród 10 najpopularniejszych imion dla dziewczynek w ostatnim zabrakło imienia Maria. Zastąpiło ją imię Pola, która wciąż zyskuje na popularności. Sięga po nie coraz więcej osób, którym zależy na nadaniu imienia mniej spotykane.

Dziecko/YouTube @Dagmara Bartnik / PhotoTime / Kocia Niania
Dziecko/YouTube @Dagmara Bartnik / PhotoTime / Kocia Niania
Dziecko/YouTube @Dagmara Bartnik / PhotoTime / Kocia Niania

Imię Pola

W Polsce imię Maria nosi aż 600 tysięcy osób. Dla porównania dziewczynek, którym nadano imię Pola, jest zaledwie 39 tysięcy. Imię Pola wywodzi się z języka greckiego i jest skrótem od imienia Apolonia i jako samodzielne imię jest nadawane stosunkowo niedawno.

Kobiety o imieniu Pola są pewne siebie i niezależne. Do tego bardzo lubią towarzystwo innych osób. Są to osoby charakteryzujące się ogromną wrażliwością i wyobraźnią, która zdaje się nie mieć granic.

Dziecko/YouTube @Dagmara Bartnik / PhotoTime / Kocia Niania
Dziecko/YouTube @Dagmara Bartnik / PhotoTime / Kocia Niania
Dziecko/YouTube @Dagmara Bartnik / PhotoTime / Kocia

Astrolodzy wskazują, że imię to szczególnie pasuje do dziewczynek urodzonych w znaku Byka, Panny, Skorpiona oraz Koziorożca.

Jak myślicie, imię Pola ma szansę zdetronizować Zuzannę?

To też może cię zainteresować: Najnowsza przepowiednia Krzysztofa Jackowskiego budzi ogromne emocje. Jasnowidz zdradził, co czeka nas w kwietniu 2022 roku

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Joanna Racewicz w gorzkich słowach do Jarosława Kaczyńskiego. Chodzi o wydarzenia w Smoleńsku

O tym się mówi: Ryszard Terlecki skomentował postawę Zbigniewa Ziobry. Polityk mówi, że "koalicja jest niesłychanie krucha i zagrożona"