Jak przypomina portal "Interia", Ryszard Terlecki skomentował sprzeciw Zbigniewa Ziobry wobec przeprowadzenie zmian w systemie sądownictwa. Jego zdaniem, w przypadku, kiedy nie uda się znaleźć większości w rządzie dla przeprowadzenia projektu prezydenckiego, będzie to dowód na to, że "koalicja jest niesłychanie krucha i zagrożona".

Stanowczy sprzeciw

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki udzielił wywiadu "Dziennikowi Gazecie Prawnej". Zapytany o zmiany w sądownictwie zaproponowane przez prezydenta i możliwość ich przyjęcia, stwierdził, że "jest środowisko, które stawia sprawy bardzo stanowczo" nie chcąć pójść na jakiekolwiek ustępstwa wobec Unii Europejskiej.

Nie jest tajemnicą, że politykiem sprzeciwiającym się zmianom w systemie sądownictwa jest Zbigniew Ziobro. Jego środowisko od długiego czasu prezentuje konfrontacyjne stanowisko wobec Wspólnoty Europejskiej. Ryszard Terlecki przyznał, że ostateczne stanowisko ministra sprawiedliwości nie jest jeszcze znane i niebawem powinno się wyjaśnić.

Terlecki zaznaczył, że gdyby potwierdziło się, że posłowie Zbigniewa Ziobry i on sam nie zagłosują za zmianami w sądownictwie wprowadzanymi przez projekt prezydenta Andrzeja Dudy, wówczas Polska nie będzie w stanie uzyskać pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy.

Zbigniew Ziobro/YouTube @Ministerstwo Sprawiedliwości
Zbigniew Ziobro/YouTube @Ministerstwo Sprawiedliwości
Zbigniew Ziobro/YouTube @Ministerstwo Sprawiedliwości

Zagrożona koalicja

Zapytany o to, czy brak porozumienia z partią Zbigniewa Ziobry oznaczać będzie koniec Zjednoczonej Prawicy, wicemarszałek Terlecki odpowiedział, że będzie to dowód na to, że "koalicja jest niesłychanie krucha i zagrożona". Stwierdził, że końcem koalicji będzie moment, w którym ważny komponent koalicji przestaje współpracować z rządem.

Zdaniem polityka Prawa i Sprawiedliwości, gdyby nie udało się przekonać do zmian Ziobry, wówczas dobrze byłoby, gdyby za ustawą prezydenta Dudy zagłosowała opozycja. Dodał, że musieliby zrozumieć, że podniesienie ręki za to "racja stanu". Dodał również, że prezydent raczej nie zgodzi się na warunki stawione przez PSL i Lewicę.

Ryszard Terlecki/YouTube @Polskie Radio
Ryszard Terlecki/YouTube @Polskie Radio
Ryszard Terlecki/YouTube @Polskie Radio

Myślicie, że obozowi władzy uda się dojść do porozumienia w sprawie zmian w sądownictwie?

To też może cię zainteresować: Tajemnicze spotkanie pod willą premiera Mateusza Morawieckiego. Zaskakujące, kto brał w nim udział

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Natalia Kukulska pokazała młodszą córkę. Fani zachwyceni ich podobieństwem

O tym się mówi: Edyta Górniak zaskoczyła wszystkich. Pochwaliła się zdjęciem swojej nowej miłości. Fani nie kryją zaskoczenia