Życie straciło wówczas 96 osób, w tym załoga Tupolewa, ówczesna para prezydencka, przedstawiciele Senatu, Sejmu, Kancelarii Prezydenta, najważniejsze postaci z polskich państwowych instytucji, przedstawiciele Biura Ochrony Rządu i wiele innych osób. Zaczęło powstawać wiele teorii na temat przyczyn katastrofy, z której nikt nie wyszedł cało według oficjalnych doniesień.

Dziennikarka ostro do Jarosława Kaczyńskiego

Tego dnia wiele osób straciło w katastrofie swoich bliskich, współmałżonka, rodzica, dziecko, czy przyjaciela. Wiele nieścisłości związanych z przyczyną i przebiegiem tej tragedii spowodowało mnóstwo pytań, na które do dzisiaj zwykły, polski zjadacz chleba nie otrzymał odpowiedzi.

Każdego roku od 12 lat kwiecień niesie ze sobą bolesny temat katastrofy w lesie pod Smoleńskiem, wówczas wiele ran jest rozdrapanych na nowo. Wie o tym nie tylko Jarosław Kaczyński, który stracił w katastrofie brata i bratową, lecz wiele innych osób łącznie z rodzinami załogi samolotu. Dziennikarka Joanna Racewicz postanowiła za pośrednictwem mediów społecznościowych odnieść się do niedawnej wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego na temat jego pewności co do przyczyn śmierci polskiej delegacji rządowej.

Po wypowiedzi rosyjskiego polityka za pośrednictwem Twittera Jarosław Kaczyński stwierdził publicznie, że teraz już ma jeszcze większą jasność sytuacji à propos domniemanego dotychczas zamachu na przedstawicieli polskiego rządu i polskich najważniejszych instytucji. Joanna Racewicz 12 lat temu 10 kwietnia straciła w katastrofie ukochanego męża Pawła Janeczka, w który miał wówczas 37 lat i był Porucznikiem BOR.

Na swoim instagramowym profilu dziennikarka skreśliła kilka gorzkich zdań pod adresem Jarosława Kaczyńskiego i zadała mu kilka emocjonalnych pytań - Naprawdę: „nie mamy wątpliwości, że to był zamach?” Ma Pan odwagę, Panie Prezesie, powiedzieć to w oczy mojemu Synowi? Wyryć adnotację na grobie Jego Taty? [...] Jaka „sytuacja procesowa” jest trudniejsza? Dlaczego tak długo „dojrzewa” do postawienia zarzutów kremlowskim siepaczom? I - jeśli ostateczny raport Komisji Macierewicza był gotowy już w sierpniu ubiegłego roku - po co czekać do rocznicy?

O tym się mówi: Będzie dziesięć razy więcej truskawek, jeśli użyjesz tej sztuczki. Możesz szykować wiadra na zbiory

Zerknij tutaj: Z życia wzięte. Zaszłam w ciążę w wieku 49 lat. Moja starsza córka teraz ze mną nie rozmawia