Jak przypomina portal "Super Express", Justyna Kowalczyk wielokrotnie udowodniła, że liimity nie istnieją i nie ma rzeczy niemożliwych dla każdego, kto jest gotów ciężko pracować. W wielu wywiadach Kowalczyk podkreślała, że wiele zawdzięcza swoim rodzicom, a oni nigdy nie kryli dumy z jej osiągnięć. Ostatnio była biegaczka narciarska zdobyła się na szczere wyznanie dotyczące swojej mamy. Jak wyglądały ich relacje?

Ambitna i waleczna

Justyna Kowalczyk dała się zapamiętać, jako sportowiec niezwykle ambitny i waleczny. Na jej koncie znajduje się wiele medali z najbardziej prestiżowych konkursów. W swoim dorobku ma też medale wywalczone w trakcie zimowych Igrzysk Olimpijskich. Dążenie do perfekcji wyniosła z domu.

Rodzice Justyny Kowalczyk zawsze z dumą wypowiadali się o osiągnięciach swojej córki, a ona o tym jak wiele im zawdzięcza. W jednym z wywiadów Justyna Kowalczyk postanowiła opowiedzieć też o nieco trudniejszych doświadczeniach z czasów kiedy dorastała. Mama byłej biegaczki narciarskiej pracowała jako nauczycielka języka polskiego.

Dlatego też Justyna Kowalczyk musiała się starać znacznie mocniej niż inni, zwłaszcza jeśli chodziło o przedmiot, którego nauczała jej mama. Kowalczyk zdradziła, że jej mama jest "nauczycielką z powołania. Surową, konkretną i wymagającą".

Jak przyznała Kowalczyk, nigdy nie zwracała się do mamy z prośbą o to, aby cokolwiek wyjaśniła jej po raz drugi. "Ja i moje rodzeństwo musieliśmy być wzorowi" - zdradziła "Gazecie Wyborczej". Dodała, że zawsze musieli mieć się na baczności i zachowywać dużą samokontrolę, choć nie zawsze im się to udawało. Mimo to relacje Justyny Kowalczyk z mamą nigdy nie były złe, ani chłodne.

Spodziewaliście się tego?

To też może cię zainteresować: Znajoma Przemysła Kossakowskiego zdradziła jedną z przyczyn rozstania podróżnika z Martyną Wojciechowską. Tego fani się nie spodziewali

Zobacz, o czym jeszcze pisliśmy w ostatnich dniach: Marcin Hakiel wypowiedział się na temat swoich uczuć. Fani nie mają złudzeń, kto zawinił

O tym się mówi: Kto wystąpi na pierwszej gali MMA federacji Antoniego Królikowskiego. Walka wieczoru zaskoczyła internautów