W tej chwili gdy aura jest cieplejsza, a ziemia wilgotna od deszczu, pora rozpocząć myślenie o zabezpieczeniu przed dręczącymi i niebezpiecznymi pasożytami zewnętrznymi. Ty i twoje zwierzaki będziecie spędzać coraz więcej czasu na zewnątrz, dlatego trzeba być czujnym, szczególnie w przypadku dwóch wysysających krew szkodników, takich jak pchły i kleszcze.

Sezon "uwaga na kleszcze" uważamy za otwarty

Tak samo jak inne szkodniki ogrodowe, pchły i kleszcze są zniechęcane przez rośliny o charakterystycznym zapachu. Sadząc te rośliny w swoim ogrodzie, jesteś w stanie zminimalizować ilość szkodników wnikających na twój teren i ustrzec się kłopotów, takich jak infekcje i choroby.

Rozmaryn

Mnóstwo aromatycznych ziół to zacne alternatywy na naturalne odstraszanie kleszczy i pcheł. Ziołowe olejki eteryczne są przeważnie stosowane w naturalnych specyfikach odstraszających szkodniki. Przede wszystkim rozmaryn posiada tak intensywny zapach, że można pokropić gałązki w ogrodzie, aby zablokować szkodniki. Zioło to odstrasza także mszyce, roztocza i muchy.

Czosnek

Chociaż lubimy smak, jaki czosnek wnosi do naszego posiłku, pchły i kleszcze nie znoszą woni i smaku tej rośliny. Możesz umieścić zmiażdżone ząbki czosnku na całym obszarze, aby odstraszyć pchły i kleszcze.

Lawenda

Lawenda to szeroko hodowana roślina zielna, cieszący się popularnością ze względu na pożądany aromat. Skutecznie odstrasza kleszcze, a także komary. Olejek lawendowy jest naturalną alternatywą komercyjnych środków odstraszających tych krwiopijców.

O tym się mówi: Świętej pamięci Krzysztof Penderecki doczekał się w końcu ostatniego pożegnania. Uczestniczyli między innymi państwo Kwaśniewscy

Zerknij tutaj: Ruszyła kolejna tura rozmów między Ukrainą a Rosją. Pojawiły się informacje o ustępstwach strony rosyjskiej. Czy czeka nas przełom