Orlando Bloom postanowił pojechać do Mołdawii, gdzie niósł pomoc Ukraińcom uciekającym przed wojną. Aktor znany m.in. z roli Willa Turnera w "Piratach z Karaibów" i "Logelasa" z "Władcy pierścieni", jest Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF.

Orlando Bloom nie tylko w Mołdawii

Orlando Bloom jest Ambasadorem UNICF-u od 2007 roku. Odwiedził wówczas nepalskie wioski i szkoły. Na tym się nie skończyło. Później pojechał do Moskwy i Sarajewa, a w 2016 roku również do kilku ukraińskich miejscowości znajdujących się na wschodzie Ukrainy. Obecnie wspiera w mołdawii młodych uchodźców z Ukrainy, którzy uciekli przed wojną.

W mediach społecznościowych Orlando Bllom napisał, że co niemal co sekundę jedno dzicko staje się uchodźcą. Tocząca się na Ukrainie wojna, zmusiła już miliony osób do szukania bezpiecznego schronienia poza granicami kraju. Są to głównie matki z dziećmi, które potrzebują teraz "wszelkiej pomocy".

Ambasadorzy Dobrej Woli UNICEF

Orlando Bloom nie jest jedynym ambasadorem współpracującym z UNICEF-em. Na ten moment ponad 400 przedstawicieli sportu, kina i muzyki współpracuje z organizacją. W grupie tej znajdują się m.in.: Riki Martin, Shakira, David Beckham, Leo Messi, czy Millie Bobbie Brown.

Ambasadorami Dobrej Woli UNICEF są także Polacy. W gronie tym znajdziemy Roberta Lewandowskiego, Agnieszkę Radwańską, Majkę Jeżowską, Magdalenę Różczkę, Roberta Korzeniowskiego, Małgorzatę Foremniak, Artura Żmijewskiego, czy Łukasza Nowickiego.

Co ważne, wszyscy Ambasadorzy Dobrej Woli UNICEFU nie pobierają za swoją działalność w zakresie wyjazdów, czy akcji, żadnego wynagrodzenia, działając w czynie społecznym.

Wiedzieliście o tym?

To też może cię zainteresować: Podwładna ojca Tadeusza Rydzyka usłyszała wyrok. Założyciel Radia Maryja zabrał głos w sprawie. Nie kryje swojego oburzenia

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Numerolodzy zdradzają, jaki czeka nas kwiecień. Nadchodzący miesiąc koncentruje się na liczbie 1 i 4. Co to oznacza

O tym się mówi: Jolanta Kwaśniewska szczerze o spotkaniu z prezydentem Rosji. Padły bardzo ostre słowa