Całkiem nowe informacje dotyczące toczącego się konfliktu zbrojnego na Ukrainie. Ważny apel prezydenta Zełenskiego do obywateli Francji. Padły stanowcze prośby - o co chodzi? Koniecznie zobacz!

Jak wiadomo, na Ukrainie od niemalże miesiąca dzieją się drastyczne sceny. Wojska rosyjskie doszczętnie niszczą miasta ukraińskie pozbawiając owy kraj dobytku kultury, a także bez skrupułów strzelają do cywilów.

Z każdym kolejnym dniem trwania wojny ginie coraz więcej żołnierzy oraz prywatnych obywateli, straty materialne osiągają horrendalne kwoty, a ci, którzy ocaleli na masową skalę uciekają w inne zakątki świata.

Zełenski z ważną prośbą do Francuzów

Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski codziennie wygłasza przemówienia do swojego narodu, a także do innych krajów. Tym razem swoje słowa skierował do Francuzów.

Poza podziękowaniami za pomoc poprosił ich o to, aby zaprzestali sprzedawać swoje produkty na rynku rosyjskim. Miał na myśli firmy takie jak Leroy Merlin czy Auchan.

- Dziękujemy Francji za wsparcie. Jesteśmy wdzięczni za wysiłki prezydenta Macrona. Jesteśmy nieustannie w kontakcie. Ukraina to widzi. (...) Wartości są ważniejsze niż zyski. Francuskie firmy muszą opuścić rosyjski rynek - wyznał stanowczo.

Wołodymyr Zełenski / screen yt