Jak podaje portal "Super Express", stroje pierwszych dam są zawsze bacznie obserwowane i szeroko komentowane. Przed wizytą amerykańskiego prezydenta w Polsce, pod lupę wzięto stylizacje Jill Biden i Agaty Kornhauser-Dudy. Która pierwsza dama ubiera się lepiej?

Wizyta pary prezydenckiej

Już w piątek prezydent Joe Biden odwiedzi Warszawę. W trakcie wizyty ma się spotkać z amrykańskimi żołnierzami stacjonującymi w naszym kraju, a w sobotę spotkać się również z prezydentem Andrzejem Dudą. Tematem rozmów przywódców będzie sytuacja na Ukrainie oraz wywołany przez nią kryzys humanitarny.

Przy okazji tego rodzaju spotkań, oczy wielu zwrócone są nie tylko na prezydentów, ale także na pierwsze damy i to, jakie stylizacje wybierają na te niezwykłe okazje. Przy okazji wizyty Joe Bidena, pasjonaci mody pokusili się o ocenę stylu Jill Biden i Agaty Kornhauser-Dudy. Która z pierwszych dam ma lepszy styl?

Styl Jill Biden

Jill Biden wyróżnia się na tle wielu innych pierwszych dam, choćby tym, że wciąż pozostaje aktywna zawodowo. Od początku żona 46. prezydenta USA chciała, żeby zwracano uwagę na ważne aspekty jej działalności, stąd też zespół prasowy amerykańskiej pierwszej damy zapowiedział, że nie będzie komentował jej stylizacji i modowych wyborów.

Oglądając to, w czym występuje amerykańska pierwsza dama, nie sposób nie zauważyć, że Jill Biden lubi mocne i zdecydowane kolory. Oczywiście w jej szafie nie brakuje też bardziej stonowanych ciuchów w klasycznej czerni. Żona Joe Bidena chętnie sięga po projekty amerykańskich domów mody.

Styl Agaty Kornhauser-Dudy

Wśród strojów polskiej pierwszej damy dominują czarno-białe stylizacje, choć zdarzało się, że Agata Kornhauser-Duda decydowała się na bardziej wyraziste kolory, jak róż czy czerwień. Żona Andrzeja-Dudy unika dodatków, stawiając na elegancką prostotę.

Choć i naszej pierwszej damie zdawało się nieco zaszaleć, jak choćby w trakcie jej wizyty w galerii Borghese, na którą wybrała sukienkę w duże kwiaty. Pozostałe pierwsze damy postawiły wówczas na zdecydowanie bardziej stonowane stroje.

Styl której z pierwszych dam jest wam bliższy?

To też może cię zainteresować: Nie milkną echa rozstania Joanny Opozdy i Antka Królikowskiego. Jak na rozpad związku zareagowała Małgorzata Ostrowska-Królikowska

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Dziennikarz TVP nie kryje żalu do prezydenta Wołodymyra Zełenskiego. Co nie spodobało się pracownikowi telewizji publicznej

O tym się mówi: Kolejne niepokojące wieści płyną z Ukrainy. Laboratorium w Czarnobylu zniszczone. Rosjanie zdobyli próbki. O co chodzi