Niestety od wielu lat wiele rodzin bardziej skupia się na kwestii materialnej związanej z prezentami dla dzieci pierwszokomunijnych, niż na sferze rozwoju duchowego i symbolice tego sakramentu.

Ile wkładać do koperty w 2022 roku?

W związku z powyższym głównym tematem przed rozpoczęciem sezonu komunijnego są przyjęcia komunijne, prezenty i ilość pieniędzy, jaką powinno się włożyć dziecku do koperty. Jak podaje Gazeta Pomorska, kwoty wkładane do komunijnych kopert wciąż ulegają zmianie, więc zapytano internautów z regionu Pomorza, jakie są ich tegoroczne plany względem powyższych kopert.

Jak wiemy, Pierwsze Komunie Święte przeważnie zaczynają się w maju i zwykle trwają do końca miesiąca. Dwa poprzednie lata niestety wyglądały pod tym względem inaczej ze względu na ogłoszenie pandemii koronawirusa.

Nie zmienia to faktu, że zaproszeni na komunijne przyjęcie goście każdego roku zachodzą w głowę, ile pieniędzy włożyć dziecku do koperty komunijnej. Jak się okazuje, przeważnie krewni i inni goście wkładają do koperty od 300 do 500 zł.

Rodzice chrzestni natomiast zwykle umieszczają w kopercie od 500 zł do 1500 zł. Mniej więcej podobne kwoty przeznaczane są przez różnych gości na komunijne prezenty. Ogólnie rzecz biorąc, zaproszeni na przyjęcie komunijne goście mogę czuć się zakłopotani zwyczajem wkładania dużych kwot pieniędzy do kopert komunijnych, lecz prawda jest taka, że powinno być to uwarunkowane możliwościami finansowymi.

Można przypuszczać, że w tym roku ze względu na rosnącą inflację i powszechną drożyznę dzieci w kopertach komunijnych mogą znaleźć znacznie mniejsze sumy, a w paczkach komunijnych znacznie skromniejsze prezenty.

Najważniejsze jednak powinno być duchowe przygotowanie do przyjęcia sakramentu pierwszej komunii świętej.

O tym się mówi: Zdjęcia satelitarne aktualnego wyglądu Ukrainy. Takie są skutki działań Rosji

Zerknij tutaj: Maryla Rodowicz zdecydowała się zdradzić, jak zapamiętała spotkanie z przywódcą Białorusi. Jej relacja zaskakuje