Zdaniem Dimitrija Muratova Władimir Putin ma bardzo mocny wyrysowany obraz świata.

"Rosja to twierdza... To kraj z wielkimi minerałami, nie potrzebuje nikogo. Zachód jest wrogiem, cały świat też jest wrogiem. Ten obraz zainfekował wszystkich współpracowników Putina. Dzielą się nim"

- mówi Dmitrij Muratov.

Według niego 24 lutego 2022 roku, kiedy Rosja wykonała pierwszy atak rakietowy na terytorium Ukrainy, załamała się przyszłość Federacji Rosyjskiej.

„W nocy 24 lutego przyszłość kraju została złamana. Zabrali ją i zniszczyli”

– uważa Dmitrij Muratov.

Jednocześnie rosyjski laureat Pokojowej Nagrody Nobla zaznaczył, że rosyjscy propagandyści do niedawna wierzyli w błyskawiczny sukces operacji najazdu na Ukrainę.

„Zełenski okazał się „człowiekiem z jajami”. Niewiele osób w to wierzyło. Naszym propagandystom wydawało się, że naród ukraiński przywita rosyjską armię z kwiatami… Nasz rząd karmi ludność propagandą w swojej telewizji. Rosjanie stopniowo obserwują w telewizji jak Rosja radzi sobie z zadaniem i stopniowo same władze zaczynają wierzyć w to, co wymyślili i co sami pokazali na ekranie".

– podsumowuje noblista.

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: Zenek Martyniuk zdradził prawdę na temat swojego małżeństwa z Danutą Martyniuk. "W żadnym związku nie ma tylko dobrych chwil, pojawiają się problemy"

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: Barbara Kurdej-Szatan opowiedziała o trudnych chwilach, jakie przeżywa jej rodzina. Aktorka zdradza: "Rafał nie chciał pokazać dzieciom, że się boi"

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: Brytyjczycy drżą z obawy o swoją królową. Elżbieta II znajduje się pod stałą obserwacją lekarzy. Z jakiego powodu