- A ile jeszcze urodzisz?

- I cześć, Krystyna. Jak rozumiem, Piotr powiedział ci, że spodziewamy się dziecka? Anna odpowiedziała spokojnie.

- Dlaczego jesteś taka zadowolona? Kiedy urodziłaś swoje trzecie dziecko, poprosiłam Cię o ustatkowanie się. Dość! Jakże powstrzymać cię przed zachodzeniem w ciążę - narzekała teściowa.

„To nasza sprawa. Dziecko jest zaplanowane i nie można spierać się z naturą ...

„Boże, co mi to wszystko?” Nie licz na mnie. To jest jasne?

- Ale czy my... - Anna nie zdążyła skończyć, bo Krystyna odłożyła słuchawkę.

Anna pogłaskała swój mały brzuch i zjadła jabłko. Nie rozumiała, dlaczego jej teściowa się kłóciła. Co jest nie tak z jej ciążą po raz czwarty?

Babcia nie dbała szczególnie o wnuki, nie pomagała też finansowo. Nawet jeśli odwiedziła, przyjechała z pustymi rękami. Chociaż mogłaby kupić kilogram mandarynki. Ale to drobiazgi - dzieci niczego nie potrzebują.

Piotr miał dobrą pracę, więc rodzina nie potrzebowała pieniędzy. Tak, a Anna pracowała w niepełnym wymiarze godzin w domu, nie siedziała bezczynnie. Mieli nianię, która opiekowała się dziećmi, podczas gdy ich matka pracowała.

Ale teściowa nie mogła się uspokoić. Początkowo nie przyjęła trzeciej wnuczki, ale potem jej serce odtajało. Ale kiedy synowa zaszła w ciążę po raz czwarty, krewna rozgniewała się jeszcze bardziej.

Dla małżonków była to dobra wiadomość, chociaż Anna kłamała - nie planowali dziecka. Synowa wie, dlaczego teściowa jest zła. Nie chce, żeby jej syn zabrał ją z kieszonkowego. Daje jej pewną sumę pieniędzy z każdej pensji, zabiera ją do sanatorium, dba o jej zdrowie, ale z nadejściem każdego nowego dziecka dzieje się to coraz mniej.

Oczywiście opinia teściowej w żaden sposób nie wpłynie na decyzję przyszłych rodziców, ale dlaczego wdrapuje się do ich rodziny i wprowadza niezgodę? I ogólnie, czy osoba z zewnątrz ma prawo decydować, ile dzieci ktoś ma urodzić? Może czas zapomnieć o społecznych granicach i żyć tak, jak chcesz?

Jak myślisz, czy nieznajomi mogą wtykać nos w inną rodzinę?

O tym się mówi: Anna Lewandowska publikuje zdjęcia córek. Można zobaczyć, jak wyglądają

Zerknij tutaj: Premier Mateusz Morawiecki ostro komentuje sytuację na Ukrainie. "Rosja cały czas prowadzi swoją politykę agresji"

Nie przegap tego: Policja apeluje o pomoc w poszukiwaniach zaginionej 15-letniej Oliwii. Mieszkanka Dolnego Śląska zaginęła 24 lutego