Jeśli zlekceważysz radę, możesz zostać bez efektów uprawy. Ale czy gospodynie domowe zastanawiały się, czy istnieją podobne zalecenia dotyczące kwiatów domowych i które kwiaty nie powinny znajdować się obok siebie?

Fiołki
Sam fiołek jest podatny na szkodniki i warunki wzrostu. Ale, jak się okazało, Saintpaulia nie toleruje zapachu słodkiego groszku. Działa przygnębiająco na fiołki.

Jeszcze większe uszkodzenia kwiatu mogą spowodować konwalie, które są trujące z natury i mogą zabić fiołek w ciągu kilku dni.

Anturium i Spathiphyllum
Drugie imię Anthurium to męskie szczęście. Skrzydłokwiat nazywany jest kobiecym szczęściem, ale mimo takiej harmonii nie dogadują się obok siebie. Jeśli je połączysz, kwiaty przestaną rosnąć i rozwijać się, pąki wysychają i opadają.

Powodem tego jest światło słoneczne, które preferuje Anthurium, podczas gdy Spathiphyllum preferuje cień.

Kalanchoe i Wilczomlecz
Rośliny rozmnażają się przez nasiona, a jeśli nagle trafią do sąsiednich doniczek, to rosnące w nich kwiaty będą miały trudności.

Na przykład lilia lub chińska róża mogą całkowicie umrzeć. Ponadto Kalanchoe i Euphorbia potrafią odciągnąć całą wilgoć, dlatego rosnące obok nich kwiaty wysychają.

O tym się mówi: Anna Lewandowska publikuje zdjęcia córek. Można zobaczyć, jak wyglądają

Zerknij tutaj: Premier Mateusz Morawiecki ostro komentuje sytuację na Ukrainie. "Rosja cały czas prowadzi swoją politykę agresji"

Nie przegap tego: Policja apeluje o pomoc w poszukiwaniach zaginionej 15-letniej Oliwii. Mieszkanka Dolnego Śląska zaginęła 24 lutego