Mama wychowywała moją siostrę i mnie samotnie. Obie jesteśmy zamężne. Obie mamy dzieci. Mam czterdzieści jeden lat, ona trzydzieści sześć. Żyjemy z dala od mojej matki. Staramy się nie zostawiać mamy samej, często odwiedzamy. Ponadto potrzebuje pomocy w pracach domowych. W zeszłym roku przeszła operację kolana.

Ona sama nigdy nie prosiła i nigdy nie poprosi nas o pomoc. Ostatnio zauważyłam, że moja mama wymyśla kilka wymówek, żeby nas nie odwiedzać. Poszliśmy do niej i zrozumiałam, o co w tym wszystkim chodzi. Ledwo mogła chodzić, mimo że rana musiała się dawno zagoić. Umówiłam ją na wizytę u lekarza i sama ją zabrałam.

Okazało się, że w kolanie gromadzi się trochę płynu, który należy okresowo wypompowywać. Do operacji, analizy zdjęć - w sumie potrzeba było zdobyć ponad dwa tysiące złotych. Oczywiście jest bezpłatna opcja: trzeba było poczekać kolejne osiem lub dziewięć miesięcy. Ale moja matka była udręczona. Ledwo mogła się ruszać. Trzeba było pilnie wykonać operację. Ale dla takich jak my taka suma nie leży w domu pod poduszką. Trzeba było coś wymyślić.

Zadzwoniłam do siostry i opisałam sytuację. „Nasza rodzina jest w złej sytuacji finansowej” – powiedziała siostra. Gdyby nie jego rodzice, nie bylibyśmy nawet w stanie spłacić kredytu hipotecznego. Ale coś trzeba było zrobić. Zadzwoniliśmy z mężem do wszystkich naszych znajomych, pożyczyliśmy od nich pieniądze i zebraliśmy niezbędną kwotę. Moja mama została wysłana na operację, ale nie wiedziała, że ​​operacja została opłacona.

Wszystko poszło dobrze. Moja mama w niecały miesiąc zaczęła chodzić, czuła się cudownie. Mój mąż i ja pracowaliśmy cały dzień, aby spłacić nasze kredyty i długi. I wkrótce dowiedziałam się, że moja siostra z mężem kupili samochód. - To znaczy, nie miałaś pieniędzy na operację naszej mamy, a mogłaś kupić samochód, prawda? - Byłam oszołomiona.

„Jej życie nie było zagrożone”. Od kilku lat odkładaliśmy na ten samochód, a operację można było zrobić za darmo. Po prostu musiałaby poczekać. - Nie wstydzisz się, siostro? Była udręczona. Jak mogła poczekać kolejne osiem miesięcy? - No to wszystko jest w porządku. Chciałaś wykonać operację jak najszybciej i zapłaciłaś.

O tym się mówi: Anna Lewandowska publikuje zdjęcia córek. Można zobaczyć, jak wyglądają

Zerknij tutaj: Premier Mateusz Morawiecki ostro komentuje sytuację na Ukrainie. "Rosja cały czas prowadzi swoją politykę agresji"

Nie przegap tego: Policja apeluje o pomoc w poszukiwaniach zaginionej 15-letniej Oliwii. Mieszkanka Dolnego Śląska zaginęła 24 lutego