Jak przypomina portal "Super Express", we wtorek 15 marca mija bardzo ważny termin. Odbiorcy, którzy do tego dnia złożą specjalne oświadczenie, będą mogli korzystać z niższych cen gazu. O co dokładnie chodzi?

Ważny termin

PGNiG obrót detaliczny przypomina, że tylko do wtorku 15 marca mija termin składanie oświadczeń, dzięki którym będzie możliwe korzystanie z niższych cen gazu od 1 stycznia bieżącego roku. Takie oświadczenie mogą składać klienci wrażliwi, w tym szpitale, domy dziecka, szkoły, czy przedszkola. Dzięki rozwiązaniom ustawowym mogą one ubiegać się o ochronę taryfową.

Do tej pory PGNiG przyjęło 43 tysiące oświadczeń o objęcie ochroną taryfową. Przekroczenie terminu składania oświadczeń nie oznacza, że pomoc nas nie obejmie. Złożenie go po 15 marca sprawi, że ochrona będzie obowiązywała od dnia następującego po złożeniu wniosku. W przypadku nowych klientów, złożenie oświadczenia powinno nastąpić przed podpisaniem umowy na świadczenie usług.

Wzrost cen gazu/YouTube @Nieapolitycznie
Wzrost cen gazu/YouTube @Nieapolitycznie
Wzrost cen gazu/YouTube @Nieapolitycznie

Ochrona taryfowa dla kogo?

Zgodnie z regulacjami zawartymi w ustawie o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców paliw gazowych w związku z sytuacją na rynku gazu, ochroną taryfową zostały objęte "z urzędu" wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe.

Jednocześnie PGNiG przypomina, że wspólnoty i spółdzielnie zobowiązane są do złożenia deklaracji, w których mają wskazać jaka część pobieranego gazu trafia na cele gospodarstw domowych, a ile na pozostałe cele.

Gaz/YouTube @OSW - Ośrodek Studiów Wschodnich
Gaz/YouTube @OSW - Ośrodek Studiów Wschodnich
Gaz/YouTube @OSW - Ośrodek Studiów Wschodnich

Co sądzicie o takim rozwiązaniu?

To też może cię zainteresować: Wiadomo, jak będzie wyglądało ostatnie pożegnanie Witolda Paszta. Córki piosenkarza zwróciły się do żałobników z ważnym apelem

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Meghan Markle nie ma powodów do zadowolenia. Do sądu trafił pozew przeciw niej. Głos w sprawie zabrał jej ojciec

O tym się mówi: Ważna wiadomość. Zaginął 4-letni Zdanovici Aleksandr z Ukrainy. Mógł przekroczyć granicę z kimś obcym. Rodzice błagają o pomoc w odnalezieniu syna

Z życia gwiazd: Anna Lewandowska publikuje zdjęcia córek. Można zobaczyć, jak wyglądają